Apotheka farmaceiti saņem divas “Gada farmaceits 2020” balvas

Apotheka farmaceiti saņem divas “Gada farmaceits 2020” balvas

Latvijas Farmaceitu biedrības ikgadējā nozares spēcīgāko speciālistu apbalvošanā Apotheka farmaceiti ieguvuši divus “Gada farmaceits 2020” titulus. Augsto novērtējumu saņēmušas sertificētās farmaceites Mārīte Šukele un Maruta Pudule, bet sertificētā farmaceite Elita Stūrmane – atzinības rakstu.

Abas farmaceites ir zinošas un pieredzes bagātas speciālistes. Mārīte Šukele ir diennakts aptiekas vadītāja Apotheka 1, Rīgā Brīvības gatvē 230-1. Viņas pārziņā ir arī e-aptiekas apotheka.lv pārraudzīšana. Savukārt Maruta Pudule vada Apotheka 7, Rīgā, Kokneses prospektā 18, kas ir lielākā Apotheka zāļu gatavošanas aptieka, kur farmaceiti ik dienas pagatavo teju 100 zāļu vienības.

Šogad Farmaceitu biedrība, piešķirot nominācijas, ne tikai kā ik gadu vērtēja profesionālo sniegumu, bet arī īpaši izvērtēja kontekstu – farmaceita pienesumu laikā, kad Latvijā sāka izplatīties jaunais un nezināmais vīruss. 2020. gads ikvienam farmaceitam ir bijis dinamisks un izaicinājumu pilns, gan tāpēc, ka farmaceits ir pašaizliedzīgs veselības aprūpes speciālists, kuram nav iespējas palikt mājās drošībā, jo ik dienas jābūt darbā un jāpalīdz cilvēkiem, gan tāpēc, ka šis gads nozarē iezīmējas ar vērienīgām pārmaiņām kompensējamo medikamentu izsniegšanas kārtībā. Cieņa un pateicība ikvienam Apotheka farmaceitam un, protams, prieks un lepnums redzēt, ka īpaši izceltas un augstāko novērtējumu saņēmušas mūsu farmaceites – Mārīte un Maruta, bet atzinību saņēmusi Elita Stūrmane,” stāsta aptieku tīkla Apotheka valdes loceklis Jānis Kūliņš.

Mārīte Šukele Apotheka strādā 11 gadus. Mārīte ir farmaceits, kuru pavada misijas apziņa un vēlme palīdzēt cilvēkiem. Viņa ir zinoša, profesionāla, atsaucīga un iejūtīga, Mārīte prot parūpēties kā par klientiem, tā kolektīvu. Tāpat viņai piemīt farmaceitam raksturīgais pedantisms un organizatoriskās prasmes – Mārīte regulāri uzņemas ievirzīt profesijā jaunos speciālistus, ir sabiedriski aktīva un iesaistās cilvēku izglītošanā dažādos veselības jautājumos, kā arī darbojas dažādos Apotheka iekšējos projektos.

Maruta Pudule ir Apotheka farmaceite jau 12 gadus un ir viens no pieredzes bagātākajiem farmaceitiem-zāļu gatavotājiem Latvijā. Maruta ir lielisks farmaceita paraugs, katrā viņas darbībā ir redzama ticība un mīlestība profesijai. Kolēģi Marutu raksturo kā ļoti spēcīgu un atbildīgu profesionāli. Viņa ir prasīga kā pret sevi, tā citiem, klienti viņu ciena un uzklausa, bet kolektīvs spēj veiksmīgi izpildīt pašus sarežģītākos un dažreiz pat šķietami neiespējamos uzdevumus.

Elita Stūrmane Apotheka komandā strādā septiņus gadus. Viņa vada Apotheka aptieku Starptautiskajā lidostā “Rīga”, tāpat viņa darbojās arī Apotheka aptiekā Ķegumā. Elita ir ļoti atbildīga, viņai piemīt augstas darba spējas. Elitas komanda raksturo viņu gan kā profesionālu un zinošu farmaceiti, gan lielisku kolēģi. Elita ir izpalīdzīga, atsaucīga un vienmēr ar cieņu izturas pret līdzcilvēkiem.