Kas ir ekzēma un kas to izraisa?

Kas ir ekzēma un kas to izraisa?

Atopiskais dermatīts jeb atopiskā ekzēma ir niezoša, hroniska vai hroniski recidivējoša iekaisīga ādas slimība, kas raksturīga zīdaiņiem un bērniem līdz 5 gadu vecumam, bet tā var turpināties arī pieaugušā vecumā. Tā ir  multifaktoriāla  saslimšana un lielu lomu spēlē ģenētiskais faktors, jo parasti tā tiek pārmantota ģimenē. Pieaugušajiem ekzēmu var izraisīt arī profesijas, kas saistītas ar biežu roku mazgāšanu.

Atopiskais dermatīts jeb atopiskā ekzēma ir niezoša, hroniska vai hroniski recidivējoša iekaisīga ādas slimība, kas raksturīga zīdaiņiem un bērniem līdz 5 gadu vecumam, bet tā var turpināties arī pieaugušā vecumā. Tā ir  multifaktoriāla  saslimšana un lielu lomu spēlē ģenētiskais faktors, jo parasti tā tiek pārmantota ģimenē. Pieaugušajiem ekzēmu var izraisīt arī profesijas, kas saistītas ar biežu roku mazgāšanu.

Bet kas īsti ir atopiskais dermatīts jeb atopiskā ekzēma? Tas ir stāvoklis, kad āda neizdala pietiekami daudz virsmas lipīdu (dabiskos ādas mitrinātājus), tāpēc tā ir sausa. Rezultātā daži alergēni un kairinātāji, piemēram, spēcīgi veļas mazgāšanas līdzekļi vai mājas putekļu ērcīte, var iekļūt ādā, kur tie izraisa niezi un iekaisumu.

Kā izpaužas ekzēma? Atopiskā ekzēma izraisa niezošus un parasti sarkanus ādas plankumus, bieži zīdaiņiem uz sejas un vecāku bērnu ādas krokās ap elkoņiem, plaukstas locītavām un ceļgaliem.

ATOPISKĀ EKZĒMA UN DZĪVES KVALITĀTE

Galvenā pazīme ir sausi, intensīvi niezoši ādas plankumi. Protams, kad āda niez, mums ir automātiska vēlme to kasīt. Bet, jo vairāk mēs kasām, jo vairāk noārdām ādas virsmas barjeru, kas izraisa lielāku alergēnu iekļūšanu un lielāku niezi. Tas ir pazīstams kā niezes- kasīšanās  cikls. Izteiktā nieze un sekojošā nepārvaramā vēlme kasīties arī rada vislielākās problēmas bērniem ar AD.

Piemēram, skolā pastāvīga nieze var  ietekmēt  bērna koncentrēšanās spējas. Naktīs nieze un kasīšanās apgrūtina gulēšanu, izraisot lielu neapmierinātību un satraukumu gan bērnos, gan viņu vecākos!

ĀDA AR NOSLIECI UZ ATOPISKO EKZĒMU UN TĀS MIKROBIOMS

Veselā ādā dzīvo miljardi draudzīgu baktēriju, kas laimīgi mitinās uz katra tās kvadrātmilimetra. Veselīgas ādas mikrobioms ir kā tropisks lietus mežs: plaukstošs un daudzveidīgs. Ādā ar noslieci uz ekzēmu šī daudzveidība ir noplicināta, un mikrobioms ir nesabalansēts.

Šis atklājums pavēra durvis jaunai prebiotisko produktu ērai izmantojot La Roche-Posay termālā ūdens unikālās prebiotiskās īpašības.

Jau 10 gadus La Roche-Posay ir izvirzījis ādas mikrobiomu savu zinātnisko un dermatoloģisko pētījumu centrā, izstrādājot jaunus ādas kopšanas risinājumus, kas palīdz līdzsvarot un nostiprināt mikrobiomu .

Regulāra kopšana ar piemērotiem produktiem ir veids, kā pārtraukt niezes apburto loku un uzlabot ādas ar tendenci uz atopiju stāvokli.

Ādas attīrīšana:

Vannojot/mazgājot bērnus, kuriem ir atopiska āda, izvēlieties īpaši maigus produktus kā, piemēram,  LIPIKAR Syndet AP+. Tas ir krēmveida mazgāšanās līdzeklis jaundzimušajiem, zīdaiņiem, bērniem un pieaugušajiem ar ādu, kam tendence uz atopisko ekzēmu (nieze, kasīšanās, sausums, izteikts ādas jutīgums. Mazgāšanās krēms piemērots arī mazuļa galvas ādas kopšanai un atbrīvo no piena kreveles. LIPIKAR Syndet AP+ nekavējoties nomierina ādu, atjauno tās mikrobioma līdzsvaru un palīdz mazināt izteiktu ādas sausumu pēc dušas.

Atcerieties izmantot remdenu ūdeni, jo pārāk karsts ūdens var sausināt ādu un pastiprināt niezi. Ieteicamā ūdens temperatūra ir no 32 līdz 34 grādiem, kas ir ideāli piemērota ādas līdzsvara saglabāšanai. Mēģiniet arī ierobežot laiku, kas pavadīts dušā vai vannā, līdz 15 minūtēm. Duša būs piemērotāka. Ja ūdens ir ciets un jūs izmantojiet vannu, ūdenim pievienojiet vairākus pilienus mīkstinošas eļļas, piemēram, Lipikar Huile Lavante AP+

Pēc katras dušas lietojiet atbilstošu krēmu!

Lipikar Baume AP+M īpaši izstrādāts ādai ar tendenci uz atopiju un palīdz līdzsvarot tās mikrobiomu. Tas nekavējoties nomierina ādu un mazina niezi, palīdz aizkavēt simptomu atjaunošanos un slimības uzliesmojumus. Balzams baro ādu un atjauno ādas aizsargbarjeru. To var lietot zīdaiņi, bērni un  pieaugušajie ar ļoti sausu ādu un noslieci uz ekzēmu vai alerģiju. Pierādīta lietošanas drošība jau  no pirmajām dzīves dienām. Uzklājiet uz attīrītas sejas un ķermeņa ādas no rīta un vakarā vai tik bieži, cik nepieciešams.

VIENMĒR LĪDZI

Ikreiz, kad āda sāk niezēt, esot ārpus mājas, jūs varat izmantot Lipikar Stick AP+.  Tā sastāvā ir nomierinoši, mitrinoši un aizsargājoši aktīvi, produkta formāts ir ērts līdzņemšanai. Uzklājot uz ādas, tas pārtrauc vēlmi kasīties un nomierina ādu. Ikreiz, kad jūtat nepieciešamību pakasīt ādu, vienkārši paberzējiet šo ādas zonu ar zīmuļveida stienīti, lai iegūtu tūlītēju atvieglojumu. Var lietot ķermenim un sejai.