LAI ĀDAI NESLĀPST!

LAI ĀDAI NESLĀPST!

Rūpes par sejas ādu mēs uztveram kā pašsaprotamas, bet ķermeņa ādas kopšanai bieži vien pievēršam krietni mazāk uzmanības, tāpēc tā var kļūt sausa un problemātiska. kā to nepieļaut?

MITRINI!

Lai atjaunotu ādas labsajūtu, regulāri lieto mitrinošus līdzekļus: krēmu, losjonu, pieniņu, eļļu. Ķermenim paredzētie kopjošie līdzekļi satur mitrinošas formulas ar augu ekstraktiem, hialuronskābi un dažādiem citiem mitrinošiem faktoriem, kas nodrošina ādai nepieciešamo mitruma līmeni. To sastāvdaļām ir divējāda iedarbība – mitrināt un barot.

 Ieteikums: rūpīgi lasi etiķetes, lai noskaidrotu kam līdzeklis paredzēts, un novērtē savas ādas stāvokli, vai tai nepieciešama mitrināšana (vieglākas konsistences krēmi) vai barošana (treknākas ziedes). Ja āda nav problemātiska, ikdienā no rīta pēc dušas vari lietot viegli mitrinošu krēmu, bet vakarā vai uz sausākām zonām – barojošu. Noteikti pievērs uzmanību ceļgaliem, pēdām, papēžiem, elkoņiem un rokām, jo tie kļūst sausi ātrāk. Uzticies savām sajūtām! Ja sausa āda kļūst par problēmu un krēmi nepalīdz, vērsies pie ārsta, jo, iespējams, vaina jāmeklē dziļāk tavā organismā.

ATTĪRI LIEKO!

Lietojot tikai mitrinošo krēmu, nevar cerēt uz ideālu rezultātu. Svarīga ir ādas attīrīšana ikdienā, un regulāri reizi nedēļā vajadzētu lietot skrubi, kas atbrīvo ādu no atmirušajām šūnām, lai mitrinošo līdzekļu aktīvās vielas labāk un dziļāk iesūktos ādā. Biezai ādai un problēmzonām labi der skrubis ar abrazīvām daļiņām, kas ādu attīra mehāniski. Enzīmu un augļskābju pīlingi maigi nopulē tikai pašu ādas virskārtu, tie vairāk piemēroti plānai ādai un tieši ķermeņa augšdaļai – maigajai dekoltē zonai, kaklam un pleciem.

 Ieteikums: ja āda ir iekaisusi, pārsauļota vai ļoti jutīga, skrubja vietā veic kontrastdušu, dušošanos beidz ar vēsu ūdens šalti. Ādas dziļa attīrīšana un kontrastduša efektīvi veicina asinsriti, kas aktivizē jaunu un veselīgu ādas šūnu veidošanos.

 PĀRBAUDI!

Jāņem vērā, ka ķermeņa krēms vai eļļa var izraisīt alerģisku reakciju. To parasti rada individuālā nepanesība pret kādu konkrētu vielu, pievienotajiem aromātiem, krāsvielām vai konservantiem. Uzsākot lietot jaunu krēmu vai eļļu, to noteikti vajadzētu notestēt. Vislabāk – uzsmērējot to pirms gulētiešanas uz neliela ādas laukuma un no rīta palūkojot, vai nav vērojams ādas kairinājums, kas izpaužas kā apsārtums.

Ieteikums: jebkuru mitrinošu krēmu, kas ir paredzēts specifiskām vajadzībām, vasarā lieto nevis no rīta, bet gan vakarā, jo nekad īsti nevar zināt, kā tas reaģēs kombinācijā ar sauli.