Mirdzoša un jauneklīga āda

Mirdzoša un jauneklīga āda

Vērtīgi padomi rupēm par ādu, lai to padarītu starojošāku un uzturētu veselīgu

Konsultē Elīna Kupe, Apotheka aptiekas konsultante

Kas veido ādas jauneklīgo izskatu?

Pirmām kārtām – smaids mūsu sejā un prieks par dzīvi kopumā. Jauneklīgas ādas izskatu veido vairāki faktori, piemēram, tas, cik kopta, attīrīta un mitrināta ir sejas un ķermeņa āda. Ja āda ir normāla un bez problemātikas, tad jauneklīga izskata nodrošināšanai būs jāpieliek mazāk pūļu. Ja ādai ir kāda problemātika – paplašināti kapilāri, pūtītes, paplašinātas poras, sausums –, tad ikdienā ādas kvalitātes uzlabošanai būs jāvelta vairāk laika un pacietības.

Mūsdienās tiek piedāvāti daudz dažādu risinājumu – gan procedūras, gan dermokosmētikas produkti –, kas palīdz uzturēt jauneklīgas ādas izskatu. Lai panāktu sev vēlamo rezultātu un iegūtu mirdzošu ādu, svarīgi ir apzināties savu šābrīža ādas stāvokli. Šeit noteikti var palīdzēt kosmetologs vai dermatologs. Arī vairākās Apotheka aptiekās katram ir iespēja bez maksas veikt ādas pārbaudi, lai noteikti tās tipu un mitruma, taukainības un pigmentācijas līmeni. Tiklīdz esošais ādas stāvoklis ir apzināts, var doties uz aptieku, lai ar aptiekas konsultanta palīdzību piemeklētu atbilstošākos ikdienas kopšanas līdzekļus lietošanai mājās.

Regulāri un pareizi lietojot ādai piemērotus kopšanas līdzekļus, rezultāti noteikti būs. Ikdienas kopšanas līdzekļiem labs papildinājums var būt arī aptiekās nopērkamā dekoratīvā kosmētika.

Kā ādu uzturēt starojošu?

Rūpes par ādu ilgtermiņā būs tās, kas palīdzēs mūsu ādai izskatīties starojošai un jauneklīgai. Ļoti svarīgi ir ne tikai rūpēties par ādu, bet arī pārskatīt dzīvesstilu kopumā. Tajā skaitā – arī uztura kvalitāti un fiziskās aktivitātes. Ikdienā jāuzņem pietiekami daudz šķidruma. Jāizvairās no sāls, cukura un konservantiem ikdienas uzturā.

Tikpat būtiski ir tas, kādus un cik atbilstošus savam ādas stāvoklim kosmētikas produktus lietojam. Jāņem vērā arī sezonas ietekme. Piemēram, pavasara un vasaras sezonā izvēlamies produktus, kas palīdz noturēt un atjaunot mitruma līmeni ādā, kā arī tādus, kuru sastāvā ir antioksidanti. Noteikti jālieto arī saules aizsarglīdzekļi.

Kādām sastāvdaļām kosmētikas produktos jāpievērš īpaša uzmanība?

Vēlams, lai produktos būtu mitrinošas sastāvdaļas un antioksidanti. Ja ar produktu vēlamies risināt kādu ādas problēmu, tad svarīgi, lai sastāvā būtu vielas, kas mērķtiecīgi palīdz konkrētas problēmas risināšanā. Sastāvdaļas un to kombinācijas var būt dažādas, katrs ražotājs piedāvā savu zelta formulu, tāpēc vēlreiz jāuzsver, cik svarīgs ir kosmetologa, dermatologa vai konsultanta uz zināšanām balstīts ieteikums.

Ikdienas kopšanas pamats un knifi, kas palīdz kļūt ādai mirdzošai.

Darbības plāns: attīrīšana, tonizēšana, kopšana.

 Ikdienā ādu nepieciešams attīrīt divas reizes dienā, izmantojot gelus, attīrošos ūdeņus, eļļas. Vienu vai divas reizes nedēļā āda jāattīra intensīvāk, izmantojot piemēram, skrubi vai masku.

Arī tonizēšana ir svarīgs solis ādas kopšanā. To ieteicams veikt pēc katras ādas attīrīšanas, sagatavojot ādu nākamajam solim – kopšanai, kas nozīmē ādas vajadzībām atbilstoša seruma, fluīda vai krēma uzklāšanu. Var izvēlēties arī produktus ar gaismu atstarojošām daļiņām sastāvā, kas optiski ādai sniedz mirdzumu.

Biežāk pieļautās kļūdas

  • Visbiežāk pieļautā kļūda ir nepiemērota līdzekļa izvēle, neieklausoties ādas vajadzībās, nerespektējot tās stāvokli. Proti, izvēloties pārāk agresīvu vai pārāk intensīvu kopšanas līdzekli, tā cerot ātrāk panākt vēlamo rezultātu.
  • Nākamā biežāk pieļautā kļūda ir – izvēlēts pareizs līdzeklis, bet nepareiza tā lietošana. Tas tiek lietots pārāk reti vai pārāk bieži, tā nesasniedzot gaidīto efektu vai, gluži pretēji, nodarot pāri ādai. Nodarīt pāri savai ādai varam, arī izvēloties pārāk daudz līdzekļu, ko lietot vienlaikus, tā radot ādai stresu.