Medikamentu piegāde dzīvesvietā

Medikamentu piegāde dzīvesvietā

Saskaņā ar Veselības ministrijas (VM) rīkojumu atļauts aptiekām nodrošināt arī recepšu medikamentu attālinātu iegādi piedāvā aptieku tīkls Apotheka. Medikamentus ir iespējams pasūtīt, zvanot pa tālruni, bet dzīvesvietā tos piegādās kurjers. Pakalpojums primāri paredzēts iedzīvotājiem, kuriem nepieciešami medikamenti, bet nav iespējas doties uz aptieku pašiem vai lūgt kādu citu to izdarīt savā vietā.

Kārtība, kādā notiek attālināta recepšu medikamentu iegāde

  • Lai saņemtu recepšu medikamentus, nepieciešama ārsta izrakstīta e-recepte.
  • Attālināti iespējams iegādāties recepšu zāles un recepšu medicīnas iekārtas, tostarp medikamentus un medicīnas ierīces, kas iekļautas valsts kompensācijas sistēmā.
  • Lai pasūtītu medikamentus, jāzvana pa tālruni 67718733 darba dienās no 9.00 līdz 19.00, bet sestdienās no 10.00 līdz 14.00.
  • Farmaceits vai farmaceita asistents Veselības ministrijas rīkojuma noteiktajā kārtībā lūgs identificēt zvanītāju, nosaucot zāļu saņēmēja vārdu un uzvārdu, dzīvesvietas adresi, piegādes adresi, tālruņa numuru un personas kodu. Atsevišķos gadījumos zvanītājam var tikt lūgts nosaukt arī e-receptes ID numuru un e-receptē norādītā ārsta vārdu, uzvārdu un specialitāti.
  • Norēķināties būs iespējams pie pirkuma saņemšanas ar maksājumu karti (ievērojot drošības pasākumus – ieturot distanci un lietojot deguna un mutes aizsegu vai sejas masku).
  • Tāpat kā iegādājoties medikamentus aptiekā, farmaceits veiks zāļu verifikāciju un nepieciešamās atzīmes e-veselības sistēmā.
  • Ja pasūtītais medikaments atradīsies aptiekas sortimentā un pasūtījums tiks veikts līdz plkst. 14.00, tas tiks piegādāts nākamajā darba dienā. Ja vajadzīgais medikaments nebūs aptiekas sortimentā, aptieka sazināsies ar lieltirgotavām, noskaidros medikamenta pieejamību un informēs klientu vai medikaments pieejams un kad tas varētu tikt piegādāts.
  • Norādītajā medikamentu saņemšanas dienā sūtījuma saņēmējam jāatrodas mājās. Piegādājot sūtījumu, kurjers lūgs apstiprināt saņēmēja vārdu, uzvārdu un adresi.
  • Kurjers medikamentus klientam piegādās divos slēgtos un aizzīmogotos iepakojumos. Pie sūtījuma saņemšanas klientam jāpārliecinās, ka sūtījuma ārējais iepakojums nav bojāts, vai bijis atvērts (sūtījumam jābūt aizzīmogotam).

Attālināti iespējams pasūtīt un saņemt mājās zāles un medicīnas ierīces, izņemot psihotropās zāles, narkotiskās zāles, zāles, kurām ir jānodrošina īpašs temperatūras režīms (+2-+8), kā arī zāles, ko apmaksā privātie apdrošinātāji.

Medikamentu piegādes cena: Rīgas pilsētas teritorija, Babīte, Baloži, Jaunmārupe, Katlakalns, Piņķi, Titurga, Ulbroka – 3 eiro, ārpus Rīgas – 5 eiro par sūtījumu.