Vēstis


 • Aplūko Apotheka rudens/ziemas skaistuma un veselības žurnālu “Laimes Formula”

  Aplūko Apotheka rudens/ziemas skaistuma un veselības žurnālu “Laimes Formula”

  Sākoties rudens/ziemas sezonai un Ziemassvētku dāvanu laikam izdots jaunais Apotheka skaistuma un veselības žurnāls “Laimes Formula”!

  Žurnāls veidots, lai jūs iedvesmotu, palīdzētu novērtēt un izvēlēties kvalitatīvu kosmētiku, uztura bagātinātājus un citus Apotheka aptiekās pieejamos produktus savai un savas ģimenes veselībai un skaistumam. Žurnālā atrodami produktu apraksti un vērtējumi, Apotheka farmaceitu padomi un iedvesmojoša intervija ar aktrisi Kristīni Krūzi-Hermani.

  Pieejams latviešu un krievu valodā.

  Vairāk
 • Mūsdienu dzīvesveida cena – sāpes sprandā un kakla daļā

  Mūsdienu dzīvesveida cena – sāpes sprandā un kakla daļā

  Kakla un spranda sāpju cēloņi var būt dažādi sākot no nepareizas gulēšanas un stājas, beidzot pat ar tik nopietnu saslimšanu kā meningīts. Sāpes sprandā rada diskomfortu, un tām var pievienoties arī reiboņi, galvassāpes, sāpes pierē un zvanīšana ausīs. Vairāk par ieradumiem un iemesliem, kas rada sāpes sprandā, stāsta aptieku tīkla Apotheka farmaceite Anna Kivleniece.

  Vairāk
 • Padomi senioriem labsajūtas un veselības saglabāšanai: Iesaka farmaceite

  Padomi senioriem labsajūtas un veselības saglabāšanai: Iesaka farmaceite

  Ikviens iedzīvotājs ir pakļauts novecošanās procesam, kura laikā organismā notiek dažādas izmaiņas – gan fizioloģiskās, gan psihiskās. Šīs izmaiņas nav iespējams apstādināt, taču, pārdomājot savu dzīvesveidu un ieradumus, ir iespējams parūpēties par labsajūtu un pasargāt sevi no saslimšanām. Ar padomiem, kam senioriem nepieciešams pievērst īpašu uzmanību un kādus paradumus iekļaut savā ikdienas dzīvē, dalās aptieku tīkla Apotheka sertificētā farmaceite Laila Zālīte.

  Vairāk
 • 6 lietas, kas jāievēro, dodoties ceļojumā uz siltajām zemēm

  6 lietas, kas jāievēro, dodoties ceļojumā uz siltajām zemēm

  Rudens un ziema ir laiks, kad iedzīvotāji visvairāk vēlas doties atpūsties uz siltajām zemēm – atvaļinājuma pavadīšana saulē patiesi var uzlabot ne tikai garastāvokli, bet arī veselību. Diemžēl Latvijā gada aukstajā periodā saules gaismu iedzīvotāji uzņem par maz, un tas veicina D vitamīna trūkumu un palielina melatonīna ražošanu organismā, kas var radīt gan ar emocionālo, gan fizisko veselību saistītas problēmas. Taču pirms došanās tālākos ceļojumos svarīgi ir pienācīgi sagatavoties! Ar padomiem, ko ņemt līdzi un no kā labāk izvairīties, dodoties ceļojumos, dalās aptieku tīkla Apotheka sertificētā farmaceite Mārīte Šukele.

  Vairāk
 • Veselības indekss: Gandrīz puse Latvijas iedzīvotāju asins analīzes veic retāk nekā reizi gadā

  Veselības indekss: Gandrīz puse Latvijas iedzīvotāju asins analīzes veic retāk nekā reizi gadā

  Lai arī veselības paškontrolei asins sastāvs jāpārbauda vismaz vienu reizi gadā, “Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss” dati liecina, ka tikai 4 no 10 Latvijas iedzīvotājiem (44 %) ir veikuši asins analīzes pēdējā gada laikā. Visbiežāk ar asins analīžu veikšanu grēko jaunieši vecumā no 18 līdz 24 gadiem un iedzīvotāji, kuri savu dzīvesveidu kopumā vērtē kā neveselīgu. Vairāk par iemesliem, kādēļ asins analīzes nepieciešams veikt vismaz reizi gadā, stāsta aptieku tīkla Apotheka sertificētā farmaceite Alīna Fleišmane.

  Vairāk
 • 4 iemesli, kāpēc nedoties uz darbu slimam: skaidro farmaceite

  4 iemesli, kāpēc nedoties uz darbu slimam: skaidro farmaceite

  Cilvēki mēdz būt vai nu pārāk atbildīgi pret uzticētajiem pienākumiem, vai nevērīgi pret savu veselību – un ļoti bieži dodas uz darbu arī slimi. Kā liecina “Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss” dati, 70 % Latvijas strādājošo iedzīvotāju uz darbu dodas arī tad, kad veselības stāvokļa dēļ būtu ieteicams palikt mājās, no tiem 31 % atzīst, ka tā mēdz rīkoties bieži, bet 39 % – reti. Taču došanās uz darbu, kad piemeklējusi saaukstēšanās, paaugstināta temperatūra un slikta pašsajūta, var būt patiesi bīstama gan pašam slimotājam, gan apkārtējiem. Vairāk par iemesliem, kāpēc, saslimšanas gadījumā nepieciešams palikt mājās un atpūsties, nevis doties uz darbu, stāsta aptieku tīkla Apotheka sertificētā farmaceite Mārīte Šukele.

  Vairāk
 • 6 augu sēklas garšas kārpiņām un veselībai

  6 augu sēklas garšas kārpiņām un veselībai

  Ziemas sezonā, kad Latvijā nav pieejami sezonas dārzeņi un augļi, ēdienkartē īpaši svarīgi ietvert citus vērtīgus produktus. Viens no tādiem ir sēklas – tās ir veselīgas, sātīgas un satur lielu daudzumu uzturvielu. Katrai no sēklām ir savas unikālās īpašības un arī specifisks pagatavošanas veids. Vairāk par sešām “supersēklām”, kuru iekļaušana ziemas ēdienkartē var uzlabot veselību, skaidro aptieku tīkla Apotheka sertificētā farmaceite Laila Zālīte.

  Vairāk
 • 6 vecāku paradumi, kas palīdzēs izaudzināt emocionāli veselus bērnus

  6 vecāku paradumi, kas palīdzēs izaudzināt emocionāli veselus bērnus

  Tāpat kā fiziskā veselība, arī emocionālā labsajūta pieder pie cilvēka dzīves kvalitātes nozīmīgākajiem rādītājiem. Emocionālā veselība tieši ietekmē to, kā jūtamies fiziski, un caurvij visu cilvēka dzīvi, sākot jau no bērnības, taču nereti tai netiek pievērsta nepieciešamā uzmanība prasmju un zināšanu trūkuma dēļ. Kā mācīties atpazīt un rīkoties ar bērna un savām jūtām, lai bērns kļūtu par veselīgu pieaugušo? Skaidro  sertificēta klīniskā psiholoģe, smilšu spēles un EDMR terapeite Natālija Morozova un aptieku tīklu Apotheka sertificētā farmaceite Mārīte Šukele.

  Vairāk
 • Apsaldēties iespējams arī tad, kad temperatūra ir +8 grādi

  Apsaldēties iespējams arī tad, kad temperatūra ir +8 grādi

  Pamazām iestājoties ziemai, arvien svarīgāk pievērst uzmanību apģērbam, ko valkājam. Gada aukstajā laikā būtiski ne tikai labi izskatīties, bet arī sargāt ķermeni, lai neapsaldētos. Apsaldējumus var iegūt ne tikai tad, kad jau iestājies sals un temperatūra noslīdējusi zem 0 grādiem, bet arī tad, kad temperatūra ir no +4 līdz +8 grādiem. Ķermeņa virsma daudz ātrāk zaudē siltumu ūdenī, tāpēc īpaši uzmanīgiem jābūt slapjā un kūstošā sniegā vai kad apģērbs un apavi ir samirkuši. Arī vējš paātrina siltuma pārnešanu no ķermeņa gaisā. Vairāk par to, kas veicina apsaldēšanos, kuras ķermeņa daļas nepieciešams īpaši pasargāt un kādu apģērbu izvēlēties, lai izvairītos no apsaldējumu radītām veselības problēmām, stāsta aptieku tīkla Apotheka sertificētā farmaceite Ivanda Krastiņa.

  Vairāk
 • Apotheka aptiekās pieejams zīmju valodas tulka pakalpojums

  Apotheka aptiekās pieejams zīmju valodas tulka pakalpojums

  Latvijā zīmju valodu saziņai izmanto vairāk nekā 2000 vājdzirdīgi un nedzirdīgi cilvēki, kuri ik dienas saskaras ar ierobežojumiem saņemt dažādus pakalpojumus. Tāpēc saziņai ar farmaceitu 21 Apotheka aptiekā visā Latvijā pieejams tiešsaistes zīmju valodas tulks, ko nodrošina Latvijas Nedzirdīgo Savienības (LNS) Rehabilitācijas centra zīmju valodas tulku nodaļa.

  Vairāk
Page
Jautā farmaceitam