Vēstis


 • Kāpēc rudenī jūtamies miegaini un noguruši? Skaidro farmaceite

  Kāpēc rudenī jūtamies miegaini un noguruši? Skaidro farmaceite

  Iesākoties rudenim, arvien vairāk cilvēku saskaras ar neizskaidrojamu nogurumu, miegainību, vēlmi slinkot un neko nedarīt. Ja nogurums ir pārejošs un tas neietekmē ikdienas darbus, satraukumam nav pamata. Taču, ko darīt, lai atjaunotu enerģiju, un vai pie tās zuduma tiešām vainīgs tikai drēgnais laiks, skaidro aptieku tīkla Apotheka sertificētā farmaceite Ivanda Krastiņa.

  Vairāk
 • Kas izraisa galvassāpes un kā tās mazināt? Skaidro farmaceite

  Kas izraisa galvassāpes un kā tās mazināt? Skaidro farmaceite

  Daudziem cilvēkiem mūsdienu aizņemtajā pasaulē galvassāpes ir kļuvušas par arvien biežāku parādību. Lai gan galvassāpēm var būt arī medicīnisks iemesls, bieži vien tās parādās dzīvesveida ietekmē – galvassāpes veicina stress, dehidrācija, darbs vēlās nakts stundās un pārstrādāšanās. Lai sāpes mazinātu, pats galvenais ir uzzināt to cēloni. Par to, kāpēc sāp galva un kā galvassāpes mazināt, stāsta aptieku tīkla Apotheka farmaceite Līga Cīrule.

  Vairāk
 • Kādam jābūt ikdienas sejas kopšanas rituālam, lai saglabātu jauneklīgu izskatu? Skaidro kosmētiķe

  Kādam jābūt ikdienas sejas kopšanas rituālam, lai saglabātu jauneklīgu izskatu? Skaidro kosmētiķe

  Ikdienas sejas kopšanas rituāls ir ļoti nozīmīgs, lai arī ilgtermiņā sejas ādas izskatītos veselīga un kopta. Ādas novecošanās process pakāpeniski sākas jau no 25 gadu vecuma, taču tas vēl nenozīmē, ka jāsāk lietot pretgrumbu krēmi – pats svarīgākais ir ādas attīrīšana, mitrināšana un saules aizsargkrēma lietošana. Ar gadiem šīs problēmas kļūst aktuālas visām sievietēm, tāpēc par pareizu ādas kopšanu jādomā jau laikus, skaidro skaistuma koncepteveikala Apotheka Beauty kosmētiķe Katrīna Blumberga.

  Vairāk
 • Farmaceite iesaka: Padomi atmiņas stiprināšanai ikdienā

  Farmaceite iesaka: Padomi atmiņas stiprināšanai ikdienā

  Atmiņai ir nozīmīga loma ikviena cilvēka ikdienā, bez tās nav iespējams dzīvot pilnvērtīgi, un pat ikdienišķas darbības var sagādāt milzu grūtības. Atmiņas sarežģītos procesus būtiski ietekmē smadzeņu darbība, un tāpēc tā tiešā veidā atkarīga no mūsu dzīvesveida. Kā iespējams uzlabot atmiņu un kādi vitamīni un minerālvielas nepieciešami smadzeņu darbībai, skaidro aptieku tīkla Apotheka sertificētā farmaceite Alīna Fleišmane.

  Vairāk
 • Kā parūpēties par acu veselību, atgriežoties darba un mācību ritmā? Iesaka farmaceite

  Kā parūpēties par acu veselību, atgriežoties darba un mācību ritmā? Iesaka farmaceite

  Ik gadu augusts ir laiks, kad pirms skolas atsākšanās tiek pievērsta īpaša uzmanība bērnu redzei, taču rūpes par acu veselību ir aktuālas ikvienam. Ja vasarā daudz vairāk laika tiek pavadīts svaigā gaisā, tad rudenī, atgriežoties ikdienas darba režīmā, acis tiek noslogotas vairāk, un ir vieglāk pamanīt, ka redze pasliktinājusies. Cik bieži jādodas pie acu ārsta, kādi ikdienas ieradumi redzei ir kaitīgi un kādu produktu iekļaušana uzturā stiprina acu veselību, skaidro aptieku tīkla Apotheka sertificētā farmaceite Mārīte Šukele.

  Vairāk
 • Pēc rekonstrukcijas Apotheka aptiekā t/c Ostmala pieejami vairāki veselības pakalpojumi

  Pēc rekonstrukcijas Apotheka aptiekā t/c Ostmala pieejami vairāki veselības pakalpojumi

  T/c Ostmala, Liepājā, Kārļa Zāles laukumā 8 atklāta aptieku tīkla Apotheka pašapkalpošanās koncepta aptieka. Pēc rekonstrukcijas aptieka ieguvusi vēl plašākas telpas – teju 100 m2 lielu tirdzniecības zāli –, kā arī vēl plašāku medikamentu un dažādu preču sortimentu. Tāpat aptiekā ierīkota konsultāciju telpa, kur turpmāk liepājnieki un pilsētas viesi varēs saņemt dažādus veselības pakalpojumus – noteikt cukura un holesterīna līmeni asinīs, izmērīt asinsspiedienu, kā arī noteikt ķermeņa masu. Tāpat aptiekā pieejams tiešsaistes zīmju valodas tulks, kas vājdzirdīgiem un nedzirdīgiem cilvēkiem atvieglos saziņu ar farmaceitu.

  Vairāk
 • Salvija, ķiploks, propoliss un citas dabas veltes imunitātes stiprināšanai

  Salvija, ķiploks, propoliss un citas dabas veltes imunitātes stiprināšanai

  Rudenī, īpaši septembrī, kad laikapstākļi ir mainīgi – rīti ir drēgni, taču dienas siltas –, ir pavisam viegli apaukstēties. Turklāt šajā laikā aktivizējas arī dažādi vīrusi, taču tos ir salīdzinoši viegli pievarēt, ja ir spēcīga imunitāte. Kā šajā laikā stiprināt organismu, izmantojot dabas veltes, un kādiem ikdienas ieradumiem jāpievērš uzmanība, skaidro aptieku tīkla Apotheka sertificētā farmaceite Laila Zālīte.

  Vairāk
 • Stress, sēnīšu infekcijas, nepiemēroti matu kopšanas līdzekļi un citi iemesli, kas veicina blaugznu rašanos

  Stress, sēnīšu infekcijas, nepiemēroti matu kopšanas līdzekļi un citi iemesli, kas veicina blaugznu rašanos

  Blaugznu iemesli ir dažādi – tās var būt saistītas ar nepiemērotu matu kosmētisko līdzekļu lietošanu, tauku dziedzeru nepareizu darbību, stresu vai hormonālām izmaiņām. Daudziem blaugznas parādās tikai sezonāli, rudens un ziemas periodā, kad ir ievērojamas temperatūras svārstības, jo šādos apstākļos galvas ādas šūnas strauji zaudē mitrumu un ātri pārragojas, kā rezultātā rodas nieze un blaugznas. Kas vēl var veicināt blaugznu rašanos un kā tās novērst, stāsta aptieku tīkla Apotheka sertificētā farmaceite Ivanda Krastiņa.

  Vairāk
 • Vitamīnu gids

  Vitamīnu gids

  Īsumā par to, ko katrs vitamīns dara cilvēka organismā un kuros pārtikas produktos tos meklēt.

  Vairāk
 • Vitamīni ziemas sezonai – farmaceites padomi ogu un garšaugu glabāšanai

  Vitamīni ziemas sezonai – farmaceites padomi ogu un garšaugu glabāšanai

  Šobrīd gan dārzā, gan mežā sastopamās ogas un garšaugi ir ne vien gardi, bet arī vitamīniem, organiskajām skābēm, minerālvielām un antioksidantiem bagāti, tāpēc to lietošana ikdienā palīdz stiprināt veselību. Visu svaigā veidā nav iespējams apēst, tādēļ ziemas periodā ir vērts šos vērtīgos produktus iekļaut uzturā saldētā, kaltētā vai žāvētā veidā. Vairāk par to, kas jāņem vērā, sagatavojot ogas un garšaugus lietošanai ziemā, skaidro aptieku tīkla Apotheka sertificētā farmaceite Laila Zālīte.

  Vairāk
Page