Vēstis


 • 4 farmaceites padomi, lai sadzīves traumas nepārvēstos rētās

  4 farmaceites padomi, lai sadzīves traumas nepārvēstos rētās

  Dārza darbi, grilēšana, aktīvā atpūta brīvā dabā – šīs ir tikai dažas vasaras nodarbēm, kuras veicot, esam pakļauti dažādu sadzīves traumu riskam, piemēram, iegrieztām brūcēm vai pirmās pakāpes apdegumiem. Lai traumas par sevi neatgādinātu arī vēlāk, svarīgi ir tās pareizi iztīrīt un apkopt. Vairāk par to, kas veicina rētu rašanos un kā apkopt brūces, lai no rētām izvairītos, skaidro aptieku tīkla Apotheka sertificētā farmaceite Alīna Fleišmane.

  Vairāk
 • Neatdod kondicionierim savu veselību!

  Neatdod kondicionierim savu veselību!

  Sāpes kaklā, iesnas un savilkta spranda – vasarā šīs ir tipiskas problēmas, ar ko nākas sastapties pārlieku kraso temperatūras svārstību dēļ, kas rodas, ja no saules sasildīta gaisa nokļūstam kondicioniera atdzesētā birojā, veikalā vai transportlīdzeklī. Kondicionieris pats par sevi nav bīstams, taču ir pāris priekšnoteikumi, kas jāņem vērā, lai neradītu kaitējumu savai veselībai. Vairāk par tiem stāsta ģimenes ārsts Iļja Meniss, savukārt aptieku tīkla Apotheka farmaceite Anna Kivleniece skaidro, kāpēc strauja kakla muskuļu atvēsināšana ir bīstama veselībai.

  Vairāk
 • Aktuāli grilēšanas sezonā: Kāds ir veselīgs gaļas patēriņš?

  Aktuāli grilēšanas sezonā: Kāds ir veselīgs gaļas patēriņš?

  No vienas puses, uztura speciālisti uzskata, ka veselam cilvēkam atteikties no gaļas nav pamata, no otras – ar pārmērīgu gaļas patēriņu saista paaugstinātu vēža risku. Uztura speciāliste Guna Rijkure atgādina, ko par veselīgu gaļas patēriņu jāzina  grilēšanas sezonas pašā karstumā, savukārt aptieku tīkla Apotheka farmaceite Līga Cīrule atgādina par piesardzības pasākumiem, lai izvairītos no pārtikas saindēšanās.

  Vairāk
 • Aptieku tīkls Apotheka atklāj skaistuma konceptveikalu Apotheka Beauty

  Aptieku tīkls Apotheka atklāj skaistuma konceptveikalu Apotheka Beauty

  Aptieku tīkls Apotheka atklāj vēl nebijušu skaistuma konceptveikalu Apotheka Beauty. Veikalā pieejama gan dermokosmētika, bio un dabīgā kosmētika, skaistumkopšanas produkti, kas piemēroti vegāniem, dekoratīvā kosmētika, gan dažādi skaistumkopšanas pakalpojumi, piemēram, ādas un matu pārbaude, sejas un roku procedūras, ausu caurduršana, make-up. Veikals atrodas t/c “Rīga Plaza”.

  Vairāk
 • Kas vērtīgs vasaras ogās un vai iespējams tās uzņemt par daudz? Skaidro farmaceite

  Kas vērtīgs vasaras ogās un vai iespējams tās uzņemt par daudz? Skaidro farmaceite

  Svaigas un tikko no dārza ievāktas ogas ir viens no vasaras patīkamākajiem bonusiem – tās ir ne vien garšīgas, bet arī veselīgas, jo ir bagātas ar vitamīniem, minerālvielām, šķiedrvielām un bioloģiski aktīvām vielām, turklāt tajās ir maz kaloriju. Lai arī ogās ir daudz organismam nepieciešamu vielu, kas palīdz to stiprināt, tomēr ar ogu patēriņu nevajadzētu pārspīlēt. Vairāk par to, kas vērtīgs atrodams dažādās sezonas ogās un kā pārmērīga to lietošana var ietekmēt veselību un pašsajūtu, skaidro aptieku tīkla Apotheka sertificētā farmaceite Mārīte Šukele.

  Vairāk
 • 5 Jāņu zāles, ko izmantot veselību stiprinošos dzērienos

  5 Jāņu zāles, ko izmantot veselību stiprinošos dzērienos

  Vasaras saulgriežu laiks tiek uzskatīts par īpaši maģisku un spēcinošu, jo jāņuzālēs apkopota visa šī laika dziedinošā  enerģija un spēks. Dodoties pļavā pēc ziediem svētku vainagam, der padomāt arī par pļavas augiem veselībai. Vairāk par pļavās atrodamajiem augiem un idejām, kā tos izmantot veselību stiprinošos dzērienos, stāsta aptieku tīkla Apotheka sertificētā farmaceite, Gada farmaceite 2019 Laila Zālīte.

  Vairāk
 • 5 mīti par avārijas kontracepcijas lietošanu

  5 mīti par avārijas kontracepcijas lietošanu

  Ginekoloģe Natālija Bērza novērojusi, ka tieši vasaras periodā sievietes vēršas pie ārsta, lai runātu par kontracepcijas jautājumiem, arī avārijas kontracepciju. Lai arī avārijas kontracepcija Latvijā pieejama jau daudzus gadus, tas ir viens no kontracepcijas veidiem, par kuru cilvēkiem arvien ir daudz neskaidrību un nepareizu priekšstatu. Tāpēc ginekoloģe kliedē biežākos mītus par šo kontracepcijas veidu, savukārt Apotheka sertificētā farmaceite Alīna Fleišmane atgādina, kādos gadījumos tā var neiedarboties.

  Vairāk
 • 3 biežākie iemesli svīšanai naktīs un, kā atpazīt, kad laiks doties pie speciālista?

  3 biežākie iemesli svīšanai naktīs un, kā atpazīt, kad laiks doties pie speciālista?

  Nakts svīšanai var būt dažādi cēloņi, sākot no medikamentu izraisītām blakusparādībām, līdz pat nopietnām veselības problēmām. Neregulārai svīšanai naktīs nevajadzētu būt par iemeslu bažām, tomēr, ja tas notiek bieži, ieteicams griezties pie sava ģimenes ārsta. Par izplatītākajiem nakts sviedru cēloņiem un simptomiem, kas norāda, ka laiks doties pie ārsta, stāsta aptieku tīkla Apotheka sertificētā farmaceite Amanda Ozoliņa.

  Vairāk
 • Ārsts: Ar 5 kilogramiem zemeņu dzelzs deficītu nenovērst

  Ārsts: Ar 5 kilogramiem zemeņu dzelzs deficītu nenovērst

  Katrs būs dzirdējis apgalvojumu, ka zemeņu sezonā jānotiesā vismaz 5 kg ogu – tad dzelzs rezerves organismā būs nodrošinātas ilgam laikam. Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) Iekšķīgo slimību nodaļas vadītājs, internists Edmunds Jansons skaidro, kāpēc visas kārtis uz šo apgalvojumu vien nevajadzētu likt, sevišķi mazasinības gadījumos. Savukārt aptieku tīkla Apotheka sertificētā farmaceite Ivanda Krastiņa stāsta par dzelzs lomu organismā.

  Vairāk
 • Kas ziedoņa laikā jāzina par krusteniskajām alerģijām?

  Kas ziedoņa laikā jāzina par krusteniskajām alerģijām?

  Ir cilvēki, kuri arī vēlētos izbaudīt vasaru pilnā sparā, taču viņu ceļš diemžēl ved nevis pie dabas krūts, bet uz analīzēm, lai noteiktu, kas īsti ir alerģijas izraisītājs. Tur arī nereti uzzina – vainīgie ir vairāki! Visai bieži tad, ja alerģija ir pret ziedputekšņiem, uzturā nevar lietot arī noteiktus pārtikas produktus. Par krustenisko alerģiju īpatnībām un izpausmēm stāsta alergoloģe Ieva Cīrule, savukārt aptieku tīkla Apotheka sertificētā farmaceite Mārīte Šukele skaidro, kā atvieglot alerģiskos simptomus.

  Vairāk
Page