Vēstis


 • Farmaceite: Ādas sausumu ar krēmiem vien novērst nevar

  Farmaceite: Ādas sausumu ar krēmiem vien novērst nevar

  Ādas sausums ir izplatīta problēma ziemas sezonā, un tā var skart jebkura vecuma cilvēkus. Āda ziemas sezonā prasa īpašas rūpes, pretējā gadījumā tā kļūst sausa, lobās, var parādīties plankumi, izsitumi, āda zaudē tonusu, elastību un drīz vien sāk izskatīties 57 gadus vecāka nekā tā patiesībā ir. Aptieku tīkla Apotheka sertificētā farmaceite Amanda Ozoliņa sniedz padomus, kā ārīgi un iekšķīgi rūpēties par sejas, lūpu un pēdu ādas veselību.

  Vairāk
 • Apotheka jaunā vietā Rīgas Centrāltirgū

  Apotheka jaunā vietā Rīgas Centrāltirgū

  Apotheka aptieka Rīgas Centrāltirgū pārcelta uz jaunām telpām. Turpmāk aptieka atradīsies pretī veikalam Maxima, starp piena paviljonu un Gastro tirgu.

  Uz tikšanos mūsu aptiekās!

  Vairāk
 • Svarīgākais, kas jādara savos 20, 30, 40, 50 un 60 gados, lai saglabātu veselību vecumdienās

  Svarīgākais, kas jādara savos 20, 30, 40, 50 un 60 gados, lai saglabātu veselību vecumdienās

  Veselība ir svarīgākais jebkurā vecumā, taču, lai tā būtu stipra, par veselību jārūpējas savlaicīgi, nevis tikai tad, kad sākušās kādas problēmas. Kas ir svarīgākais, kam jāpievērš uzmanība 20, 30, 40, 50 un 60 gados, lai labi justos vecumdienās, skaidro aptieku tīkla Apotheka sertificētā farmaceite Mārīte Šukele.

  Vairāk
 • Apotheka aicina izmērīt holesterīna līmeni bez maksas

  Apotheka aicina izmērīt holesterīna līmeni bez maksas

  Projekta "Augsts holesterīns un augsts asinsspiediens – bīstams pāris" ietvaros visu februāri Apotheka aptiekās ikvienam ir iespēja bez maksas izmērīt savu holesterīna līmeni, saņemt izglītojošos materiālus par augsta holesterīna izraisītiem veselības riskiem, kā arī konsultēties ar farmaceitiem par normāla holesterīna līmeņa saglabāšanas profilaksi un paaugstināta holesterīna ārstēšanu. 

  Vairāk
 • Aptauja: Četri no desmit cilvēkiem nekad nav pārbaudījuši D vitamīna līmeni organismā

  Aptauja: Četri no desmit cilvēkiem nekad nav pārbaudījuši D vitamīna līmeni organismā

  Latvijas platuma grādos D vitamīns trūkst teju ikvienam, un tā deficīts var radīt nopietnu apdraudējumu veselībai. Turklāt bieži D vitamīna deficītam nav acīmredzamu simptomu, tāpēc mediķi reizi gadā iesaka pārbaudīt tā koncentrāciju asinīs. Taču neskatoties uz situācijas nopietnību, cilvēki ir pārāk vieglprātīgi – pēdējā gada laikā D vitamīna līmeni pārbaudījusi mazāk nekā puse iedzīvotāju jeb 38%, bet nekad šādu pārbaudi nav veikuši 42% Latvijas iedzīvotāju, noskaidrots aptieku tīkla Apotheka un pētījumu kompānijas Norstat Latvija veiktajā aptaujā*.

  Vairāk
 • Ātrā palīdzība imunitātes stiprināšanai: Iesaka farmaceite

  Ātrā palīdzība imunitātes stiprināšanai: Iesaka farmaceite

  Saaukstēšanās un gripas sezonā imunitāte ir organisma galvenais palīgs, kas var pasargāt no saslimšanas. Taču, kā rīkoties, ja imunitāte nav tā stiprākā un ķermenim nepieciešama palīdzība cīņā ar vīrusiem un nelabvēlīgajām baktērijām? Stāsta aptieku tīkla Apotheka sertificētā farmaceite Ivanda Krastiņa.

  Vairāk
 • Fizioterapeits Rolands Admidiņš iesaka sportot, bet nepārspīlēt

  Fizioterapeits Rolands Admidiņš iesaka sportot, bet nepārspīlēt

  Ķermenis un veselība būs pateicīga par apņemšanos sportot, taču bieži apņēmība zūd jau pēc pāris nedēļām. Hokeja kluba “Kurbads” fizioterapeits Rolands Admidiņš uzskata, ka vēlme būt aktīvam un sportot beidzas, nepareizi izvēloties sportošanas biežumu un intensitāti. “Cilvēkam, kurš iepriekš nav sportojis, nevajadzētu sākt ar smagiem un intensīviem treniņiem vairākas reizes nedēļā, tam nebūs nekādas jēgas – skelets un muskuļi tiks neveselīgi pārslogoti, bet motivācija zaudēta.”

  Vairāk
 • Kā rīkoties, lai “nenoķertu” iesnas? Iesaka farmaceite

  Kā rīkoties, lai “nenoķertu” iesnas? Iesaka farmaceite

  Jau kopš decembra sākuma iesnas piemeklējušas arvien vairāk cilvēku, par to liecina pieaugošais pieprasījums pēc pretiesnu līdzekļiem aptiekās. Aptieku tīkla “Apotheka” valdes locekle un sertificētā farmaceite Nora Krauja stāsta, ka pieprasījums, salīdzinot ar pagājušo gadu, palielinājies par piektdaļu. Tāpat viņa skaidro, ka pretiesnu līdzekļi novērš sekas, un aicina ievērot dažādus profilaktiskos pasākumus, lai izvairītos no iesnu cēloņiem.

  Vairāk
 • Mīti un patiesība par sievietes intīmo veselību

  Mīti un patiesība par sievietes intīmo veselību

  Lai gan varētu domāt, ka mūsdienās cilvēki ir kļuvuši daudz atklātāki, drošāki un zinošāki, intīmās veselības, higiēnas un reproduktīvie jautājumi joprojām mēdz būt mulsinoši, un sievietes nereti par tiem kautrējas runāt. Tāpat sievietes ne vienmēr pietiekami bieži apmeklē ginekologu, kā rezultātā rodas labvēlīga vide mītiem. Kā liecina “Mana Aptieka un Apotheka Veselības indekss”*, katra ceturtā sieviete ginekologu apmeklē retāk nekā ieteicams. Sertificēta ginekoloģe Vija Plūme aicina būt vērīgām par savu intīmo veselību un regulāri apmeklēt ārstu, kā arī atklāj patiesību par biežākajiem sievietes intīmās veselības mītiem.

  Vairāk
 • Farmaceite iesaka, kā atpūtināt organismu pēc svētkiem

  Farmaceite iesaka, kā atpūtināt organismu pēc svētkiem

  Svētki un garākas brīvdienas veicinājušas uzņemt vairāk, smagāku un kalorijām bagātāku ēdienu nekā ierasts, bieži vien lietoti arī gāzētie dzērieni un alkohols, kas radījuši papildu slodzi organismam. No vienas puses, organisms  ir gudrs un pats sāk atjaunoties, no otras puses, zinot dažus paņēmienus, šos procesus var paātrināt un atvieglot. Kā atgūties no svētku maratona un atpūtināt organismu, stāsta aptieku tīkla Apotheka sertificētā farmaceite Laila Zālīte.

  Vairāk
Page
Jautā farmaceitam