Vēstis


 • Uzmanību! Apotheka nezvana un nepiedāvā iegādāties vai saņemt dāvanā uztura bagātinātājus!

  Uzmanību! Apotheka nezvana un nepiedāvā iegādāties vai saņemt dāvanā uztura bagātinātājus!

 • Veselības indekss: Pandēmijas laikā emocionāli vislabāk jūtas fiziski aktīvi cilvēki

  Veselības indekss: Pandēmijas laikā emocionāli vislabāk jūtas fiziski aktīvi cilvēki

  Kopš Covid-19 ierobežojumu stāšanās spēkā 60 % Latvijas iedzīvotāju ir pasliktinājusies emocionālā labsajūta, biežāk izjūtot tādas emocijas kā aizkaitināmība, nomāktība un raizes, liecina “Mana aptieka un Apotheka Veselības indekss” jaunākais pētījums. Pandēmijas laikā emocionāli visstabilāk ir jutušies tie cilvēki, kuri ikdienā veic pietiekami daudz fizisko aktivitāšu. Eksperti atgādina, ka piedzīvot dažādas emocijas, īpaši pandēmijas laikā, ir ne tikai normāli, bet arī nepieciešami, lai veiksmīgi mijiedarbotos ar citiem cilvēkiem.

  Vairāk
 • Grūtības zaudēt svaru, maisiņi zem acīm un slikta pašsajūta – iespējams, vainojama ūdens aizture organismā!

  Grūtības zaudēt svaru, maisiņi zem acīm un slikta pašsajūta – iespējams, vainojama ūdens aizture organismā!

  Cilvēks sastāv no aptuveni 60 % ūdens, tas ir vitāli svarīgs ķermeņa pareizai darbībai un lielā mērā atbild par barības vielu izšķīdināšanu un lieko vielu izvadīšanu no organisma. Ja ķermenim neizdodas izvadīt lieko ūdeni, rodas ūdens aizture jeb tūska, kas var skart jebkura vecuma cilvēkus. Apotheka sertificētā farmaceite Amanda Ozoliņa un “Veselības centra 4” filiāles Anti-Aging Institute uztura speciālists, uzturzinātnes maģistrs Ansis Zauers skaidro, kādas ir ūdens aiztures pazīmes, tās ietekme uz veselību un ko darīt, lai izvairītos no ūdens uzkrāšanās organismā.

  Vairāk
 • Kad zilums nav norma un kā mazināt zilumu veidošanos? Skaidro speciāliste

  Kad zilums nav norma un kā mazināt zilumu veidošanos? Skaidro speciāliste

  Ikviens kādreiz ir ieguvis zilumu, kas radies uzsitiena vai traumas rezultātā. Tomēr ir situācijas, kad zilums liecina – pastāv veselības problēmas. Kad zilums ir norma, bet kad tas ir signāls, ka jādodas pie ārsta? Apotheka sertificētā farmaceite Ilona Sinkeviča stāsta, kā zilumi rodas, kā mazināt to veidošanos un kādās situācijās tos kategoriski nedrīkstētu ignorēt.

  Vairāk
 • Veselības indekss: Katrs ceturtais pārmērīgi aizraujas ar virtuālo vidi, arvien biežāk arī seniori

  Veselības indekss: Katrs ceturtais pārmērīgi aizraujas ar virtuālo vidi, arvien biežāk arī seniori

  Pēdējā gada laikā par 7 % (no 10 % uz 17 %) pieaudzis to iedzīvotāju skaits, kuri pārmērīgi aizraujas ar virtuālo vidi, liecina Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss.  Visstraujākais pieaugums novērots jauniešu vidū (vecumā no 18 līdz 24 gadiem), taču eksperti norāda, ka arī aizvien vairāk senioru ieslīgst virtuālās vides atkarībā.

  Vairāk
 • Marinējumi, pākšaugi, lapu salāti un pat spināti – produkti, kas nav savienojami ar zāļu lietošanu

  Marinējumi, pākšaugi, lapu salāti un pat spināti – produkti, kas nav savienojami ar zāļu lietošanu

  Lai arī vairumam cilvēku veselīgs uzturs nāk par labu, ir virkne pārtikas produktu, kas nav ieteicami noteiktu saslimšanu gadījumā. Dažādi augi, dārzeņi un augļi mijiedarbībā ar atsevišķām zālēm var samazināt medikamentu efektivitāti vai pastiprināt blaknes. Apotheka sertificētā farmaceite Ivanda Krastiņa un uztura speciāliste Dārta Tene skaidro, kuri produkti nav ieteicami cilvēkiem ar dažādām slimībām.

  Vairāk
 • 5 sezonas dabas veltes veseliem zobiem

  5 sezonas dabas veltes veseliem zobiem

  Lai zobi būtu stipri un veseli, par tiem nepieciešams pastāvīgi rūpēties, ievērojot to pareizu kopšanu un regulāri apmeklējot zobārstu un higiēnistu. Tāpat jāņem vērā, ka zobu veselību lielā mērā ietekmē ne vien ikdienas higiēna, bet arī siekalu sastāvs, kaitīgie ieradumi un ēdienkarte, īpaši saldinātie dzērieni un produkti, kas satur ievērojamu daudzumu cukura. Taču, vai zināji, ka atsevišķas dabas veltes spēj labvēlīgi iedarboties uz mutes dobuma un zobu veselību? Par to, kuri produkti palīdzēs saglabāt skaistu smaidu, stāsta Apotheka sertificētā farmaceite Laila Zālīte.

  Vairāk
 • Veselības indekss: Pandēmijas laikā cilvēki biežāk ārstējušies ar interneta palīdzību

  Veselības indekss: Pandēmijas laikā cilvēki biežāk ārstējušies ar interneta palīdzību

  Pēdējā gada laikā no 27 % uz 33 % pieaudzis to iedzīvotāju skaits, kuri slimības gadījumā uzsākuši ārstēšanos pēc internetā atrodamās informācijas, liecina Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss. Lai arī tendenci interesēties par savu veselību speciālisti kopumā vērtē pozitīvi, svarīgi ir apzināties, cik ilgi tas notiek un kurā brīdī pašārstēšanās var kļūt veselībai bīstama.

  Vairāk
 • B12 vitamīns asinsradei un nervu šūnām: kā zināt, vai uzņem to pietiekamā daudzumā? Skaidro farmaceite

  B12 vitamīns asinsradei un nervu šūnām: kā zināt, vai uzņem to pietiekamā daudzumā? Skaidro farmaceite

  Lai saglabātu veselību, enerģiju un nemainīgi augstu dzīves kvalitāti, cilvēkam ik dienas nepieciešams uzņemt noteiktu devu vitamīnu un minerālvielu. Viens no būtiskākajiem vitamīniem ir B12 jeb cianokobalamīns, kas organismā nodrošina virkni dzīvībai svarīgu funkciju, tai skaitā normālu asinsradi un nervu sistēmas darbību. Tā kā B12 vitamīnu organisms pats sintezēt nespēj, tā līmenis dažādu faktoru ietekmē var nebūt pietiekams, tādējādi ietekmējot kā mūsu fizisko, tā garīgo pašsajūtu. Par to, kāda ir B12 vitamīna nozīme un kādi simptomi liecina par tā deficītu, stāsta aptieku tīkla Apotheka sertificētā farmaceite Mārīte Šukele.

  Vairāk
 • Biežāki iemesli maksts sausumam un efektīvākie risinājumi

  Biežāki iemesli maksts sausumam un efektīvākie risinājumi

  Viena no izplatītākajām ginekoloģiskajām sūdzībām sieviešu vidū ir sausuma sajūta makstī. Šī problēma var mazināt vēlmi pēc seksuāla kontakta, ietekmēt pašsajūtu un dzīves kvalitāti. Apotheka sertificētā farmaceite Laila Zālīte stāsta, kas var izraisīt sausuma sajūtu un kā ar to cīnīties.

  Vairāk
Page