Vēstis


 • Uzmanību! Apotheka nezvana un nepiedāvā iegādāties vai saņemt dāvanā uztura bagātinātājus!

  Uzmanību! Apotheka nezvana un nepiedāvā iegādāties vai saņemt dāvanā uztura bagātinātājus!

 • Aptauja: 77 % iedzīvotāju, kas izjutuši nepieciešamību apmeklēt psihoemocionālās veselības speciālistus, nav varējuši tam saņemties

  Aptauja: 77 % iedzīvotāju, kas izjutuši nepieciešamību apmeklēt psihoemocionālās veselības speciālistus, nav varējuši tam saņemties

  Pēdējā gada laikā ceturtā daļa Latvijas iedzīvotāju izjutuši nepieciešamību apmeklēt psihoterapeitu vai kādu citu psihoemocionālās veselības speciālistu, noskaidrots aptieku tīkla Apotheka un pētījumu uzņēmuma Norstat veiktajā aptaujā*. Eksperti norāda, ka sarežģījumi, kas ikdienā, darbā vai attiecībās bija jau pirms Covid-19 pandēmijas, tagad ir kļuvuši vēl izteiktāki un bieži vien kalpo kā pēdējais piliens, kas liek meklēt psihoemocionālās veselības speciālistu palīdzību un sākt risināt samilzušās problēmas. Diemžēl 77 % aptaujāto respondentu, kas bija izjutuši nepieciešamību, norādīja, ka tā arī nesaņēmās vai pārdomāja un nedevās vizītē pie psihoemocionālās veselības speciālistiem.

  Vairāk
 • Pieci veselīga un droša uztura baušļi vasarai: iesaka uzturzinātniece

  Pieci veselīga un droša uztura baušļi vasarai: iesaka uzturzinātniece

  Vasara ir piemērotākais gadalaiks ķermeņa “uztankošanai” ar vitamīniem un minerālvielām. Vienlaikus tas ir atvaļinājumu un atpūtas laiks, kad regulāras maltītes ofisā vai mājās tiek izlaistas vai aizvietotas ar uzkodām. Lai izmantotu vasaras veltes pēc iespējas pilnvērtīgāk, aptieku tīkls Apotheka kopā uzturzinātnieci, fitnesa treneri Lailu Siliņu atgādina piecus vērtīgus veselīga uztura pamatprincipus.

  Vairāk
 • Pediatres ieteikumi vecākiem – kā rīkoties insektu kodumu, pārkaršanas un citās vasarai raksturīgās situācijās

  Pediatres ieteikumi vecākiem – kā rīkoties insektu kodumu, pārkaršanas un citās vasarai raksturīgās situācijās

  Vasara ir gadalaiks, kad ģimenes ar bērniem biežāk dodas dažādos izbraucienos, atpūšas pie dabas, kā arī vienkārši kopā bauda brīvdienas un jauko laiku. Taču vasara ir ari laiks, kad jāuzmanās no pārkaršanas, insektu kodumiem, pārlieku ilgas dzīvošanās ūdenī, kā arī jāpievērš pastiprināta uzmanība pietiekamai dzeramā ūdens uzņemšanai. Aptieku tīkla Apotheka sertificētā farmaceite Alīna Fleišmane kopā ar Veselības centra 4 grupas uzņēmuma “Capital Clinic Riga pediatri Dairu Brenču sagatavojušas ieteikumus bērnu veselībai un drošībai vasarā.

  Vairāk
 • Četri biežākie veselības riski vasarā – kā pasargāt sevi un līdzcilvēkus?

  Četri biežākie veselības riski vasarā – kā pasargāt sevi un līdzcilvēkus?

  Šogad vasara mūs lutina ar sauli, siltiem laikapstākļiem un pat ar vērā ņemamu tveici. Baudot sauli, jāatceras, ka karstā laikā nereti saasinās dažādas veselības problēmas, tāpēc ir svarīgi pievērst uzmanību savai pašsajūtai un veselības stāvoklim, īpaši vecāka gadagājuma cilvēkiem un hronisku slimību pacientiem. Apotheka farmaceite Anna Kivleniece skaidro, kādi ir lielākie veselības riski vasaras sezonā, un sniedz padomus, kā sevi pasargāt.

  Vairāk
 • Kā parūpēties par pēdām vasarā, lai neiedzīvotos veselības problēmās? Iesaka eksperti

  Kā parūpēties par pēdām vasarā, lai neiedzīvotos veselības problēmās? Iesaka eksperti

  Vasara ar garākām pastaigām, pludmales priekiem un citām aktivitātēm ir pašā briedumā, vienlaikus klāt ir laiks, kad salīdzinoši vieglāk var tikt pie tādām veselības problēmām kā kāju sēnīte, sāpēm pēdās, kāju pirkstos un to locītavās, apdegumiem un citiem. Kā vasarā pasargāt pēdas un pareizi rūpēties par to labsajūtu – skaidro aptieku tīkla Apotheka sertificēta farmaceite Amanda Ozoliņa un sertificēta fizioterapeite Īrisa Vidauska.

  Vairāk
 • 4 iemesli, kāpēc veselības uzlabošanai brīvo laiku ieteicams pavadīt pie ūdenstilpnēm

  4 iemesli, kāpēc veselības uzlabošanai brīvo laiku ieteicams pavadīt pie ūdenstilpnēm

  Laiks, ko pavadām pie atklātām ūdenstilpnēm, gan peldoties, gan vienkārši izbaudot burvīgos laikapstākļus un Latvijas dabas daudzveidību, ne tikai ļauj uzlabot fizisko un emocionālo pašsajūtu, bet arī palīdz atslēgties no ikdienas rūpēm. Par veselībai vērtīgiem iemesliem, kāpēc vasarā būtu nepieciešams vairāk laika pavadīt pie atklātām ūdenstilpnēm un, ja iespējams, arī nopeldēties, stāsta aptieku tīkla Apotheka farmaceite Amanda Ozoliņa.

  Vairāk
 • Avokado vajadzīga citrona sula, brokolim – gaiss: vērtīgi ieteikumi produktu uzglabāšanai un pagatavošanai

  Avokado vajadzīga citrona sula, brokolim – gaiss: vērtīgi ieteikumi produktu uzglabāšanai un pagatavošanai

  Pārtikas produktos uzturvielu daudzums krītas dažādu faktoru ietekmē. Lai arī gandrīz katrs apstrādes veids – griešana, cepšana vai sautēšana – samazina pārtikas uzturvielu apjomu , ievērojot zināmus nosacījumus, joprojām ir iespējams nodrošināt organismu ar pilnvērtīgu un veselībai nozīmīgu vielu uzņemšanu. Apotheka farmaceite Alīna Fleišmane un uztura speciāliste Dārta Tene dalās noderīgos ieteikumos, kā uzglabāt un pagatavot dārzeņus un augļus tā, lai tie pēc iespējas mazāk zaudē vērtīgās minerālvielas, makroelementus un vitamīnus.

  Vairāk
 • Ko darīt, ja seksuālā enerģija pačibējusi? Stāsta klīniskā psiholoģe ar specializāciju seksoloģijā

  Ko darīt, ja seksuālā enerģija pačibējusi? Stāsta klīniskā psiholoģe ar specializāciju seksoloģijā

  Libido jeb seksuālā dziņa saistāma ar baudpilno, patīkamo un sevis izzināšanu. Lai arī bieži dzirdamas tādas frāzes kā “zems libido” vai “augsts libido”, domāt šādos pretnostatījumos ir kļūdaini. Salīdzināšanas tendence nereti noved līdz tam, ka libido apslāpst un cilvēks sāk piekopt aizvien aseksuālāku dzīvesveidu. Libido ietekmē ne vien pašsajūtu, bet arī kopējo veselības stāvokli un dzīves kvalitāti. Apotheka sertificētā farmaceite Alīna Fleišmane un klīniskā psiholoģe, konsultante partnerattiecību un seksualitātes jautājumos Kristīne Balode stāsta, kādēļ ir svarīgi rūpēties par seksuālo enerģiju, kā ar tās palīdzību veidot veselīgas attiecības un kā veicināt libido veidošanos.

  Vairāk
 • “Labākie” un “sliktākie” produkti gremošanas sistēmai: Iesaka farmaceite

  “Labākie” un “sliktākie” produkti gremošanas sistēmai: Iesaka farmaceite

  Cilvēka gremošanas sistēmas galvenais uzdevums ir barības vielu uzņemšana un pārveide, tādējādi nodrošinot organismu ar enerģiju un citiem izejmateriāliem, kas nepieciešami veselības un dzīvības funkciju pilnvērtīgai uzturēšanai. Lai gremošanas sistēma spētu darboties kā nākas, ir svarīgi ievērot veselīga uztura pamatprincipus un ikdienā atturēties no ēdieniem, kas veicina gremošanas darbības traucējumus. Kurus produktus vērts iekļaut ēdienkartē un no kā vajadzētu izvairīties, skaidro Apotheka sertificētā farmaceite Ivanda Krastiņa.

  Vairāk
Page