Vēstis


 • Vairāk laika pie ekrāniem, mazāk kustību, emocionālā spriedze... Kā stiprināt bērna imunitāti jaunajos apstākļos?

  Vairāk laika pie ekrāniem, mazāk kustību, emocionālā spriedze... Kā stiprināt bērna imunitāti jaunajos apstākļos?

  Rudenī jau tradicionāli aktualizējas nepieciešamība stiprināt imunitāti, taču šogad bērnu un jauniešu imunitātei jāpievērš īpaša uzmanība – vairāk tiek pavadīts laiks pie ekrāniem, mazāk kustību un fiziskās aktivitātes, bieži arī jauns dienas režīms un emocionālā spriedze – tas viss rada papildu slodzi organismam. Kādus paradumus ievērot ikdienā, lai stiprinātu bērnu un jauniešu imunitāti, iesaka aptieku tīkla Apotheka farmaceite Anna Kivleniece.

  Vairāk
 • Pētījums: Tikai 4 no 10 iedzīvotājiem ierobežo cukura patēriņu ikdienā

  Pētījums: Tikai 4 no 10 iedzīvotājiem ierobežo cukura patēriņu ikdienā

  Tikai 40 % Latvijas iedzīvotāju ierobežo cukura patēriņu ikdienā, liecina jaunākā “Mana aptieka un Apotheka Veselības indekss” pētījuma dati. Tieši pārlieku liela cukura uzņemšana ir viens no riska faktoriem 2. tipa cukura diabēta attīstībai, kas šobrīd skar arvien jaunākus iedzīvotājus. Kāds ir ieteicamais cukura patēriņš ikdienā un kā iespējams mazināt saslimšanas risku, skaidro aptieku tīkla Apotheka sertificētā farmaceite, Gada farmaceite 2020 Mārīte Šukele.

  Vairāk
 • 5 padomi, kā parūpēties par ādu, lietojot sejas masku. Iesaka farmaceite

  5 padomi, kā parūpēties par ādu, lietojot sejas masku. Iesaka farmaceite

  Gada vēsais periods vienmēr prasa īpašu ādas kopšanu, turklāt apvienojumā ar sejas masku lietošanu veselas un skaistas sejas ādas saglabāšanai jāpievērš pastiprināta uzmanība. Kā parūpēties par sejas ādu, skaidro aptieku tīkla Apotheka sertificētā farmaceite Ivanda Krastiņa.

  Vairāk
 • Apotheka farmaceiti saņem divas “Gada farmaceits 2020” balvas

  Apotheka farmaceiti saņem divas “Gada farmaceits 2020” balvas

  Latvijas Farmaceitu biedrības ikgadējā nozares spēcīgāko speciālistu apbalvošanā Apotheka farmaceiti ieguvuši divus “Gada farmaceits 2020” titulus. Augsto novērtējumu saņēmušas sertificētās farmaceites Mārīte Šukele un Maruta Pudule, bet sertificētā farmaceite Elita Stūrmane – atzinības rakstu.

  Vairāk
 • Veselības indekss: 50 % vīriešu riska grupā nekad nav apmeklējuši urologu

  Veselības indekss: 50 % vīriešu riska grupā nekad nav apmeklējuši urologu

  Vien puse Latvijas vīriešu vecumā no 45 līdz 54 gadiem kaut reizi ir apmeklējuši urologu, liecina “Mana aptieka un Apotheka Veselības indekss”. Lai arī speciālisti norāda, ka vīriešu aktivitāte un rūpes par veselību pieaug, joprojām liela daļa izvairās apmeklēt ārstu pat sūdzību gadījumā.

  Vairāk
 • 7 svarīgi jautājumi, ko obligāti uzdot farmaceitam pirms zāļu lietošanas

  7 svarīgi jautājumi, ko obligāti uzdot farmaceitam pirms zāļu lietošanas

  Iegādājoties medikamentus, cilvēki ne vienmēr zina, kā un kādos gadījumos tos pareizi lietot. Iespējams, ārsts šo informāciju ir izstāstījis, bet, nokļūstot līdz aptiekai, tas nereti jau ir aizmirsies. Kāpēc ir tik svarīgi pirms zāļu iegādes konsultēties ar farmaceitu un kādus jautājumus ir vērts izrunāt, skaidro aptieku tīkla Apotheka sertificētā farmaceite Mārīte Šukele.

  Vairāk
 • Aptiekās pieaudzis pieprasījums pēc dzelzs, selēna un cinka preparātiem

  Aptiekās pieaudzis pieprasījums pēc dzelzs, selēna un cinka preparātiem

  Lai arī minerālvielas organismam nepieciešamas visa gada garumā, šoruden, salīdzinot ar to pašu periodu pērn, teju dubultojies pieprasījums pēc dzelzs, cinka un selēna preparātiem, liecina Apotheka apkopotie dati. Kādas funkcijas organismā pilda šīs minerālvielas un kādēļ pieprasījums pēc tām arvien pieaug, skaidro aptieku tīkla Apotheka sertificētā farmaceite un valdes locekle Nora Krauja.

  Vairāk
 • Kāpēc pret iesnu ārstēšanu nedrīkst izturēties vieglprātīgi? Skaidro farmaceite

  Kāpēc pret iesnu ārstēšanu nedrīkst izturēties vieglprātīgi? Skaidro farmaceite

  Lai arī iesnas ir viena no biežākajām rudens un ziemas saslimšanām, pret tām nedrīkst attiekties vieglprātīgi. Nepareizi ārstētas iesnas var attīstīties un izraisīt bakteriālu iekaisumu deguna blakusdobumos un skart, piemēram, arī ausis. Iesnu ārstēšanai aptiekās pieejams ļoti plašs dažādu preparātu klāsts, taču, kas jāņem vērā, lai izvēlētos sev piemērotāko, un kādas ir pacientu biežāk pieļautās kļūdas, ārstējot iesnas, skaidro aptieku tīkla Apotheka farmaceite Līga Cīrule.

  Vairāk
 • Veselības indekss: 26 % jauniešu visbiežāk brīvo laiku pavada virtuālajā vidē

  Veselības indekss: 26 % jauniešu visbiežāk brīvo laiku pavada virtuālajā vidē

  Katrs ceturtais jaunietis atzīst, ka mēdz pārmērīgi aizrauties ar virtuālo vidi, liecina “Mana aptieka un Apotheka Veselības indekss” pētījums. Šī brīža situācijā ikdiena bez virtuālās vides nav iedomājama, tāpēc eksperti uzsver, ka šobrīd ir īpaši svarīgi atrast alternatīvas brīvā laika pavadīšanai, un ir pārliecināti, ka kopīgas ģimenes aktivitātes ir efektīvākais veids, kā mazināt virtuālās vides atkarības risku bērniem nākotnē. 

  Vairāk
 • 4 veidi, kā izmantot jūras sāli veselības un labsajūtas uzlabošanai: iesaka farmaceite

  4 veidi, kā izmantot jūras sāli veselības un labsajūtas uzlabošanai: iesaka farmaceite

  Jūras sāls visbiežāk tiek izmantots iesnu ārstēšanai, taču patiesībā tam ir daudz plašāks pielietojums. Tā, piemēram, jūras sāls vannas ir pazīstamas ar savām terapeitiskajām un ārstnieciskajām īpašībām, kā arī spēju mazināt stresu. Kādas ir jūras sāls vērtīgās īpašības un kā to izmantot ikdienā, skaidro aptieku tīkla Apotheka sertificētā farmaceite Ivanda Krastiņa.

  Vairāk
Page