Vēstis


 • Uzmanību! Apotheka nezvana un nepiedāvā iegādāties vai saņemt dāvanā uztura bagātinātājus!

  Uzmanību! Apotheka nezvana un nepiedāvā iegādāties vai saņemt dāvanā uztura bagātinātājus!

 • Aptauja: Ceturtdaļai iedzīvotāju mazinājušās bailes saslimt ar Covid-19

  Aptauja: Ceturtdaļai iedzīvotāju mazinājušās bailes saslimt ar Covid-19

  Aptuveni trešdaļa Latvijas iedzīvotāju savas bailes saslimt ar Covid-19 vīrusu novērtējuši kā paaugstinātas, norādot, ka to līmenis ir no 6 līdz 10 (10 ballu skalā). Savukārt puse aptaujāto norādījuši, ka bailes saslimt neizjūt pavisam vai izjūt salīdzinoši mazāk, novērtējot tās no 1 līdz 4.  Cilvēku bailes saslimt ar Covid-19, salīdzinot novembri, decembri un janvāri ar šī gada pavasari, ir būtiski sarukušas – 25 % iedzīvotāju bailes saslimt ir mazinājušās, liecina Apotheka un Norstat veiktā aptauja*.

  Vairāk
 • Ieteikumi ožas un garšas atgūšanai pēc Covid-19 pārslimošanas

  Ieteikumi ožas un garšas atgūšanai pēc Covid-19 pārslimošanas

  Ir pagājis vairāk nekā gads, kopš diendienā saskaramies ar Covid-19 vīrusu un tā izraisītajām sekām. Viena no biežākajām saslimšanas pazīmēm ir īslaicīgs ožas un garšas zudums. Kopā ar aptieku tīklu Apotheka un Veselības centra 4 grupas uzņēmuma Capital Clinic Riga ģimenes ārsti Dārtu Geižāni aicinām noskaidrot, kādēļ, slimojot ar Covid-19, mēdz būt īslaicīgs ožas un garšas zudums un kā tās efektīvāk atgūt.

  Vairāk
 • KOLAGĒNS – KĀ JAUNĪBU NOTURĒT

  KOLAGĒNS – KĀ JAUNĪBU NOTURĒT

  PAR PĒDĒJĀ LAIKA AKTUALITĀTI VESELĪBAS UN SKAISTUMKOPŠANAS JOMĀ IR KĻUVIS KOLAGĒNS. KAS ĪSTI IR KOLAGĒNS UN KĀ TAS VAR BŪT NODERĪGS MŪSU ORGANISMAM STĀSTA FARMACEITE, APOTHEKA JAUNĀ TEIKA VADĪTĀJA BEĀTE KAMINSKA.

  Vairāk
 • Mazs, bet bīstams. Kā mazināt trombu veidošanās riskus?

  Mazs, bet bīstams. Kā mazināt trombu veidošanās riskus?

  Trombs jeb asins šūnu veidots receklis asinsvados – vēnās vai artērijās – var radīt dažādas būtiskas veselības komplikācijas. Tas visbiežāk veidojas gados vecākiem cilvēkiem, tomēr pastāv vairāki riska faktori, kas veicina trombu veidošanos jebkurā vecumā. Apotheka sertificētā farmaceite Ivanda Krastiņa un “Veselības centra 4” kardioloģe Anna Labuce skaidro, kā rodas trombi un kā rīkoties, lai izvairītos no trombu veidošanās riska.

  Vairāk
 • 3 ķermeņa reakcijas, kas signalizē par paaugstinātu stresa līmeni

  3 ķermeņa reakcijas, kas signalizē par paaugstinātu stresa līmeni

  Vairāk nekā trešdaļa Latvijas un Baltijas iedzīvotāju pandēmijas laikā savu stresa līmeni darbā un mājās novērtējuši kā paaugstinātu, liecina Apotheka veiktā aptauja[1]. Eksperti norāda, ka statistika varētu būt vēl augstāka nereti cilvēki ir tā pieraduši pie stresa, ka tā klātbūtni pat neapzinās. Taču cilvēka ķermenis ir pietiekami gudrs, lai pats signalizētu, ka kaut kas nav kārtībā, un šajos signālos ir svarīgi laikus ieklausīties.

  Vairāk
 • Tīrība un kārtība mājas aptieciņā: organizēšanas konsultante dalās praktiskos padomos medikamentu uzglabāšanai

  Tīrība un kārtība mājas aptieciņā: organizēšanas konsultante dalās praktiskos padomos medikamentu uzglabāšanai

  Tīrības mēnesis aprīlis ir piemērots laiks arī tam, lai atvēlētu brīdi mājas aptieciņas pārskatīšanai un sakārtošanai. Pēc kādiem principiem uzglabāt zāles, uztura bagātinātājus, pārsējus un plāksterus, lai tie būtu pārskatāmi, ērti izvietoti un ātri atrodami? Kā un kur uzglabāt medikamentus, lai tie atrastos atbilstošos apstākļos, varētu izsekot līdzi to derīguma termiņiem un lai tie vienlaikus būtu bērniem un mājdzīvniekiem drošā vietā? Organizēšanas konsultante Dana ar kasti jeb Dana Gulbe un Apotheka sertificētā farmaceite Ilona Sinkeviča sniedz atbildes uz šiem jautājumiem un piedāvā noderīgus  padomus, kā uzturēt  drošu un kārtīgu mājas aptieciņu.

  Vairāk
 • Eksperte: Miskastē izmesti vai klozetpodā noskaloti medikamenti ir tīša dabas piesārņošana

  Eksperte: Miskastē izmesti vai klozetpodā noskaloti medikamenti ir tīša dabas piesārņošana

  Ik gadu palielinās nodoto nederīgo medikamentu apjoms, tomēr vēl joprojām dabā nonāk dažādas vielas, kas kaitē videi un ilgtermiņā, veidojot “domino efektu”,  var negatīvi ietekmēt arī dzīvnieku un cilvēku veselību. Kuras zāles visbiežāk tiek nepareizi iznīcinātas? Un ko cilvēks var darīt, lai tīši nekaitētu videi? Zinātniskā institūta BIOR vadošā pētniece Iveta Pugajeva un aptieku tīkla Apotheka sertificētā farmaceite Amanda Ozoliņa stāsta, kādēļ medikamentus svarīgi nodot drošai utilizācijai, nevis izmest miskastē vai aizskalot klozetpodā.

  Vairāk
 • Farmaceite iesaka: Kā pielāgot mājas aptieciņas saturu pavasara un vasaras sezonai?

  Farmaceite iesaka: Kā pielāgot mājas aptieciņas saturu pavasara un vasaras sezonai?

  Sākoties gada siltajam periodam, aizvien vairāk laika pavadīsim pastaigājoties, braucot ar riteni, dodoties piknikā un baudot citas aktivitātes. Tāpēc ir svarīgi nodrošināties, lai mājas aptieciņa tiktu papildināta ar sezonai nepieciešamajiem medikamentiem, aprūpes līdzekļiem un citām svarīgām un sezonai aktuālām lietām. Vairāk par to, kam tieši pavasarī un vasarā obligāti jābūt mājas aptieciņā, stāsta aptieku tīkla Apotheka sertificētā farmaceite Mārīte Šukele.

  Vairāk
 • Jo ilgāk dzīst brūce, jo lielāka rēta: farmaceite sniedz praktiskus padomus, kā mazināt rētu veidošanos

  Jo ilgāk dzīst brūce, jo lielāka rēta: farmaceite sniedz praktiskus padomus, kā mazināt rētu veidošanos

  Reti kurš piekritīs teicienam, ka rēta izgrezno ķermeni. Atkarībā no lieluma un atrašanās vietas tā var kļūt par kosmētisku defektu, turklāt būtiski pasliktināt dzīves kvalitāti un cilvēka pašvērtējumu. Apotheka sertificētā farmaceite Mārīte Šukele stāsta, kā pareizi kopt brūces, lai tās sadzīst pēc iespējas ātrāk un neveidojas izteikta rēta. Vairāk
Page