Vēstis


 • Uzmanību! Apotheka nezvana un nepiedāvā iegādāties vai saņemt dāvanā uztura bagātinātājus!

  Uzmanību! Apotheka nezvana un nepiedāvā iegādāties vai saņemt dāvanā uztura bagātinātājus!

 • 5 ādas kopšanas padomi, lai mazinātu striju veidošanos

  5 ādas kopšanas padomi, lai mazinātu striju veidošanos

  Lai arī strijas nav veselībai kaitīgas, to parādīšanās uz ķermeņa var radīt diskomfortu. Biežāk par strijām uztraucas jaunās māmiņas, jo tās pastiprināti veidojas,  ādai strauji izstiepjoties, taču striju veidošanos ietekmē dažādi faktori – arī ādas elastība un mitruma līmenis. Kas jāņem vērā, rūpējoties par ķermeņa ādu, lai mazinātu striju veidošanos, skaidro aptieku tīkla Apotheka sertificētā farmaceite Ivanda Krastiņa.

  Vairāk
 • 5 dabas līdzekļi mieram un labākam miegam: iesaka farmaceite

  5 dabas līdzekļi mieram un labākam miegam: iesaka farmaceite

  Izjust nemieru, īpaši pandēmijas apstākļos, ir gluži normāli, un satraukums pats par sevi nav nekas slikts – tas liek apzināties iespējamās briesmas, riskus un motivē rīcībai. Tomēr, kad nemiers kļūst par ikdienu un ietekmē dzīves kvalitāti, ir jāpiedomā pie veidiem, kā to mazināt. Lai arī pats svarīgākais ir izmaiņas dzīvesveidā, ikdienā palīdzēt var arī nomierinoši dabas līdzekļi. Vairāk par augiem nemiera mazināšanai un labākam miegam stāsta aptieku tīkla Apotheka sertificētā farmaceite Laila Zālīte.

  Vairāk
 • Veselības indekss: Katram desmitajam Latvijas iedzīvotājam ir problēmas ar mutes veselību

  Veselības indekss: Katram desmitajam Latvijas iedzīvotājam ir problēmas ar mutes veselību

  Aptuveni katrs desmitais (13 %) Latvijas iedzīvotājs pēdējā gada laikā ir saskāries ar mutes veselības problēmām, liecina jaunākais “Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss” pētījums. Kā skaidro eksperti – šī ir tikai aisberga redzamā daļa. To pierāda arī pētījuma rezultāti – 78 % aptaujāto pēdējā gada laikā nav apmeklējuši zobu higiēnistu, bet vēl 61 % – zobārstu. Tieši profilakse ir galvenais priekšnosacījums, kas var palīdzēt novērst jau nopietnus zobu un smaganu bojājumus.

  Vairāk
 • Aptauja: Vairumam iedzīvotāju visvairāk negatīvo emociju rada tirdzniecības un pakalpojumu ierobežojumi

  Aptauja: Vairumam iedzīvotāju visvairāk negatīvo emociju rada tirdzniecības un pakalpojumu ierobežojumi

  64 % Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka visvairāk negatīvo emociju izjūt tirdzniecības un pakalpojumu ierobežojumu dēļ, tam seko pasākumu un aktivitāšu ierobežojumi (42 %) un ceļošanas ierobežojumi (38 %), noskaidrots aptieku tīkla Apotheka un tirgus pētījumu aģentūras Norstat veiktajā aptaujā. 

  Vairāk
 • 4 hormoni, kas ietekmē ēšanas paradumus un ķermeņa svaru

  4 hormoni, kas ietekmē ēšanas paradumus un ķermeņa svaru

  Valda priekšstats, ka ķermeņa svars ir tieši saistīts ar uzņemtajām kalorijām un gribasspēku, taču patiesībā liela loma tajā ir arī hormonu darbībai. Tieši hormoni nodrošina, ka tiek patērēts tāds pārtikas daudzums, lai ķermenis spētu pilnvērtīgi funkcionēt. Kuri hormoni atbildīgi par ēstgribu un kas ietekmē to darbību, skaidro aptieku tīkla Apotheka farmaceite Līga Cīrule.

  Vairāk
 • TOP 5 organismam svarīgākās uzturvielas un padomi, kā tās uzņemt ar pārtiku

  TOP 5 organismam svarīgākās uzturvielas un padomi, kā tās uzņemt ar pārtiku

  Ikviens zina, cik svarīgi ir uzņemt vitamīnus un minerālvielas, jo tie pilda dažādas būtiskas organisma funkcijas. Taču, kā zināt, ka organisms nesaņem sev vajadzīgo pietiekamā daudzumā? Aptieku tīkla Apotheka farmaceite Anna Kivleniece skaidro, kuri vitamīni un minerālvielas ir svarīgas ikvienam, kas var liecināt par to trūkumu un kādi produkti ikdienas ēdienkartē jāiekļauj, lai tos uzņemtu pietiekami.

  Vairāk
 • Veselības Indekss: Trešdaļai iedzīvotāju pēdējā gada laikā sāpējusi mugura: strādājot mājās, muguras problēmas saasinās

  Veselības Indekss: Trešdaļai iedzīvotāju pēdējā gada laikā sāpējusi mugura: strādājot mājās, muguras problēmas saasinās

  Kā vienu no veselības problēmām pēdējā gada laikā aptuveni trešdaļa Latvijas iedzīvotāju (34 %) ir norādījuši muguras sāpes, liecina “Mana Aptieka un Apotheka Veselības indekss” pētījums. Ārsti norāda, ka līdz ar attālināto darbu pieaudzis to gadījumu skaits, kad problēmas ar mugurkaulu radušās, tieši strādājot no mājām – nepiemērotā vidē, neērtā pozā un bieži arī garas stundas.

  Vairāk
 • Muskuļu sāpes – kas tās izraisa un kad par tām jāsāk uztraukties?

  Muskuļu sāpes – kas tās izraisa un kad par tām jāsāk uztraukties?

  Neregulāras muskuļu sāpes ir normāla parādība, it īpaši tad, ja ikdienā cilvēks ir aktīvs vai ar sportiskām aktivitātēm sācis nodarboties pavisam nesen. Visbiežāk šīs sāpes pāriet pāris dienu laikā bez medicīniskas ārstēšanas, tomēr ir gadījumi, kad muskuļu sāpes var signalizēt arī par kādu saslimšanu. Vairāk par to, kāpēc fiziskās aktivitātes var izraisīt muskuļu sāpes, kā mājas apstākļos palīdzēt tās ātrāk novērst  un kad muskuļu sāpēm jāsāk pievērst pastiprināta uzmanība, skaidro aptieku tīkla Apotheka farmaceite Laila Zālīte.

  Vairāk
 • Veselības indekss: Katram piektajam ir redzes problēmas, arvien biežāk arī bērnu vidū

  Veselības indekss: Katram piektajam ir redzes problēmas, arvien biežāk arī bērnu vidū

  Jaunākais “Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss” pētījums liecina, ka 19 % Latvijas iedzīvotāju cieš no redzes problēmām. Lai arī biežāk par acu veselību sūdzas seniori, acu veselības eksperti norāda, ka pēdējo gadu laikā redzes problēmas arvien biežāk novērotas arī bērnu vidū.

  Vairāk
Page