Rīgas centrā atklāta Apotheka aptieka

Rīgas centrā atklāta Apotheka aptieka

Rīgā, Tērbatas ielā 59/61 atklāta aptieku tīkla Apotheka pašapkalpošanās koncepta aptieka. Aptieka Rīgas centra iedzīvotājiem ir labi zināma, jo iepriekš tā atradās turpat pāri ielai – Bruņinieku ielā 22. Pēc pārcelšanās uz jaunajām telpām aptieka kļuvusi daudz plašāka, gaišāka un pieejamāka klientiem. Aptieka atvērta darba dienās no plkst. 8.00 līdz 20.00 un brīvdienās no plkst.10.00 līdz 18.00.

“Gandrīz 20 gadus aptieka atradās mazās un šaurās telpās pagraba stāvā, tāpēc par jaunām telpām sapņots jau gadiem. Tomēr līdz šim citas telpas 50 metru rādiusā, kā to nosaka likums, nebija pieejamas,” stāsta aptiekas vadītāja Mētra Zeltiņa.

Kā norāda farmaceite, lai arī šajā profesijā nostrādāti jau ilgi gadi, tā joprojām ir Mētras Zeltiņas aicinājums: “Priecājos, ka cilvēki aptiekā ierodas ne tikai iegādāties zāles, bet ir atvērti konsultācijām un padomiem veselības atgūšanai un saglabāšanai”.

Aptiekas tirdzniecības zāle ir 101 m2, un tajā pieejams plašs medikamentu, uztura bagātinātāju, medicīnas ierīču un kosmētikas sortiments, kā arī iespējams pasūtīt īpašas uz vietas aptiekā gatavotas zāles. Klientu ērtībām izveidota pašapkalpošanās zona, kur brīvi var apskatīt produktus – paņemt rokās, nesteidzīgi iepazīties ar aprakstu un salīdzināt tos. Tāpat jaunajā adresē  klientiem pieejami arī veselības paškontroles pakalpojumi – ķermeņa masas, holesterīna, cukura līmeņa noteikšana un asinsspiediena mērīšana, kas iepriekš netika nodrošināts mazo telpu dēļ.

“Mēs esam mūsdienīgs un uz izaugsmi vērsts aptieku tīkls. Un lai arī aptiekā pats svarīgākais ir farmaceits, viņa prasmes un pieredze, arī apkārtējai videi ir būtiska loma – vēlamies, lai klienti, ienākot aptiekā, un darbinieki, strādājot tajā, justos ērti un patīkami. Tāpat plašākas telpas sniedz arī jaunas iespējas, piemēram, veselības paškontroles pakalpojumu nodrošināšanu,” komentē Apotheka valdes loceklis Jānis Kūliņš.