Vēstis


 • 6 lietas, ko ņemt vērā, plānojot bērna vasaras brīvlaiku

  6 lietas, ko ņemt vērā, plānojot bērna vasaras brīvlaiku

  Ir sācies vasaras brīvlaiks, un, ņemot vērā dažādos valstī noteiktos ierobežojumus, vasara būs citādāka nekā ierasts. Neatkarīgi no tā, kādi ir bērna paradumi vai plāni brīvlaikam – pavadīt to mājās vai laukos pie vecvecākiem, jāatrod risinājumi, lai laiks tiktu pavadīts ne tikai interesanti, bet arī ar dažādām aktivitātēm tiktu stiprināta bērna veselība. Ar ieteikumiem, kas jāatceras plānojot bērnu ikdienu, dalās aptieku tīkla Apotheka farmaceite Anna Kivleniece.

  Vairāk
 • Aptieku tīkls Apotheka mainījis juridisko nosaukumu

  Aptieku tīkls Apotheka mainījis juridisko nosaukumu

  Aptieku tīkls Apotheka mainījis juridisko nosaukumu no SIA A aptiekas uz Apotheka SIA. Kopš  2007. gadā aptiekas darbojušās ar A aptiekas nosaukumu, taču 2014. gadā tas nomainīts uz Apotheka.

  Vairāk
 • Lai pikniks nebeidzas ar pārtikas saindēšanos, iesaka farmaceite

  Lai pikniks nebeidzas ar pārtikas saindēšanos, iesaka farmaceite

  Iestājoties siltākam laikam, arvien biežāk tiek organizēti pikniki un atpūta brīvā dabā. Līdz ar to arvien izplatītāka kļūst saindēšanās ar pārtiku. Biežākie iemesli nepatīkamajam starpgadījumam ir siltais āra gaiss un nepareiza produktu uzglabāšana. Lai atpūta nebeigtos ar saindēšanos, svarīgi ievērot dažus pamatprincipus – vairāk par pārtikas saindēšanās ierosinātājiem, simptomiem un to novēršanu, stāsta aptieku tīkla Apotheka farmaceite Līga Cīrule.

  Vairāk
 • Iespēja bez maksas apgūt farmaceita asistenta profesiju

  Iespēja bez maksas apgūt farmaceita asistenta profesiju

  Aptieku tīkls Apotheka aicina vidusskolas absolventus un visus studēt gribētājus neatkarīgi no vecuma un līdzšinējās profesijas pieteikties Apotheka apmaksātām farmaceita asistenta studijām. Mācības notiek Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Sarkanā Krusta medicīnas koledžā. Studiju ilgums ir 2,5 gadi, un to laikā topošajiem farmaceitu asistentiem ir iespēja iegūt praktiskā iemaņas, strādājot kādā no Apotheka aptiekām.

  Vairāk
 • 6 lietas, kas jāzina par saules aizsarglīdzekļiem: skaidro farmaceite

  6 lietas, kas jāzina par saules aizsarglīdzekļiem: skaidro farmaceite

  Iestājoties saulainam laikam, aktuāla kļūst saules aizsarglīdzekļu lietošana. No maija līdz augustam tiek saņemts visaugstākais ultravioleto (UV) staru daudzums, tāpēc šajā laikā jābūt īpaši uzmanīgiem. UV staru ietekmē paātrinās ādas novecošanās process, pastiprināti rodas ādas pigmentu plankumi, kā arī āda tiek pakļauta lielākam slimību riskam. Kas jāņem vērā, lietojot saules aizsarglīdzekļus, stāsta aptieku tīkla Apotheka sertificētā farmaceite Ivanda Krastiņa.

  Vairāk
 • No šodienas Apotheka piedāvā attālinātu recepšu zāļu iegādi

  No šodienas Apotheka piedāvā attālinātu recepšu zāļu iegādi

  Saskaņā ar Veselības ministrijas (VM) rīkojumu ārkārtas stāvokļa laikā atļaut aptiekām nodrošināt arī recepšu medikamentu attālinātu iegādi – šādu iespēju jau no pirmdienas, 25. maija, piedāvā aptieku tīkls Apotheka. Medikamentus iespējams pasūtīt, zvanot pa tālruni, bet dzīvesvietā tos piegādās kurjers. Pakalpojums primāri paredzēts iedzīvotājiem, kuriem nepieciešami medikamenti, bet nav iespējas doties uz aptieku pašiem vai lūgt kādu citu to izdarīt savā vietā.

  Vairāk
 • 7 uztura padomi stiprākai imunitātei

  7 uztura padomi stiprākai imunitātei

  Tuvojoties vasarai aktualizējas inficēšanās ar dažādiem vēdera vīrusiem. Lai no tiem izvairītos, gremošanas slimību centra GASTRO gastroenteroloģe Ilze Kikuste iesaka savlaicīgi parūpēties, lai zarnās mītošā baktēriju saime (mikrobiota) būtu līdzsvarā – tas spēcinās arī organisma vispārējo imunitāti. Savukārt aptieku tīkla Apotheka sertificētā farmaceite Mārīte Šukele stāsta, kā izvēlēties piemērotākās probiotikas.

  Vairāk
 • Ceriņi, bērzu lapas, ozola mizas un citi ārstniecības augi, kuri jāievāc vasaras sākumā

  Ceriņi, bērzu lapas, ozola mizas un citi ārstniecības augi, kuri jāievāc vasaras sākumā

  Pavasaris un vasara ir pats labākais laiks, lai ievāktu dažādus ārstnieciskos augus. Pavasara saule augus ir enerģētiski uzlādējusi, un tie ir piesātināti ar cilvēka organismam nepieciešamām un vērtīgām vielām. Vairāk par dažādiem augiem un par to, kā tos izmantot veselības stiprināšanai, stāsta aptieku tīkla Apotheka sertificētā farmaceite, “Gada farmaceite 2019” Laila Zālīte.

  Vairāk
 • 5 padomi drošai medikamentu uzglabāšanai: skaidro farmaceite

  5 padomi drošai medikamentu uzglabāšanai: skaidro farmaceite

  Martā, sākoties Covid-19 vīrusa uzliesmojumam Latvijā, daļa iedzīvotāju, neziņas vadīti, iegādājās lielākus medikamentu krājumus nekā ierasts. Taču, lai brīdī, kad rodas nepieciešamība pēc konkrētiem medikamentiem, nebūtu jāsatraucas, vai tie ir derīgi, svarīgi jau sākotnēji parūpēties par to pareizu glabāšanu. Vairāk par to, kam jāpievērš uzmanība, lai medikamenti tiktu droši uzglabāti un nezaudētu savu efektivitāti, kā arī par to, kādas ir biežāk pieļautās kļūdas zāļu uzglabāšanā, stāsta aptieku tīkla Apotheka sertificētā farmaceite Mārīte Šukele.

  Vairāk
 • Iedzīvotājiem pieejami sadarbībā ar ārstiem un infektologiem veidotie sejas vairogi

  Iedzīvotājiem pieejami sadarbībā ar ārstiem un infektologiem veidotie sejas vairogi

  Sejas vairogi, kurus šī gada martā sāka ražot latviešu uzņēmums, tagad pieejami arī iedzīvotāju vajadzībām. “Pieprasījums pēc vairogiem bijis milzīgs, primāri ar tiem nodrošinājām veselības aprūpes iestādes un uzņēmumus, bet tagad mums ir kapacitāte ražot vairogus arī plašākai sabiedrībai,” skaidro ražotājs, zīmola Shield48 pārstāvis Didzis Dejus. Eksperti norāda – sejas vairogi piemēroti, atrodoties publiskās vietās, piemēram, dodoties uz veikalu vai pārvietojoties ar sabiedrisko transportu. Vairogu dizaina un funkcionalitātes izstrādē piedalījušies latviešu ārsti un infektologi.

  Vairāk
Page