Apotheka ziņas


 • Aptieku tīkls Apotheka: “Lūdzu, saudzējiet farmaceitus!”

  Aptieku tīkls Apotheka: “Lūdzu, saudzējiet farmaceitus!”

  Aptiekas ir neatņemama veselības aprūpes sastāvdaļa, un to loma situācijā, kad apdraudēta sabiedrības veselība, ir kritiski svarīga. Farmaceiti šobrīd strādā pastiprinātā režīmā un ir gatavi to darīt arī turpmāk, taču, lai tas būtu iespējams, cilvēki tiek aicināti saudzēt farmaceitus un nepakļaut viņu veselību nevajadzīgam riskam, informē aptieku tīkla Apotheka valdes loceklis Jānis Kūliņš.

  Vairāk
 • Aplūko Apotheka rudens/ziemas skaistuma un veselības žurnālu “Laimes Formula”

  Aplūko Apotheka rudens/ziemas skaistuma un veselības žurnālu “Laimes Formula”

  Sākoties rudens/ziemas sezonai un Ziemassvētku dāvanu laikam izdots jaunais Apotheka skaistuma un veselības žurnāls “Laimes Formula”!

  Žurnāls veidots, lai jūs iedvesmotu, palīdzētu novērtēt un izvēlēties kvalitatīvu kosmētiku, uztura bagātinātājus un citus Apotheka aptiekās pieejamos produktus savai un savas ģimenes veselībai un skaistumam. Žurnālā atrodami produktu apraksti un vērtējumi, Apotheka farmaceitu padomi un iedvesmojoša intervija ar aktrisi Kristīni Krūzi-Hermani.

  Pieejams latviešu un krievu valodā.

  Vairāk
 • Padomi iedzīvotājiem recepšu medikamentu saņemšanai

  Padomi iedzīvotājiem recepšu medikamentu saņemšanai

  Atgādinām, ka recepšu medikamentus var iegādāties tikai tad, ja ārsts izrakstījis recepti. Aicinām iedzīvotājus būt iecietīgiem – lai arī ārsti ir noslogoti, farmaceits arī ārkārtas situācijas laikā nav tiesīgs izsniegt recepšu medikamentus, ja cilvēkam nav receptes!

  Vairāk
 • Ārkārtas situācijas laikā aptiekās audzis pieprasījums pēc nomierinošajiem līdzekļiem

  Ārkārtas situācijas laikā aptiekās audzis pieprasījums pēc nomierinošajiem līdzekļiem

  Globālā pandēmija un valstī izsludinātais ārkārtas stāvoklis daudziem Latvijas iedzīvotājiem radījis papildu emocionālo slodzi. Kad iekšējais nemiers un stress sāk traucēt ikdienā, iedzīvotāji bieži vien mēģina to mazināt ar nervus nomierinošiem līdzekļiem – to pieprasījums, pēdējā mēneša laikā palielinājies par 20%, liecina aptieku tīkla Apotheka dati.

  Vairāk
 • Apotheka aptiekās darbinieki strādās aizsargmaskās

  Apotheka aptiekās darbinieki strādās aizsargmaskās

  Rūpējoties par darbinieku un klientu drošību, Apotheka aptiekās tiek ieviesti arvien jauni piesardzības pasākumi – no šodienas aptieku darbiniekiem pakāpeniski pieejamas sejas aizsargmaskas. Primāri tās ikdienas darbā izmantos konsultanti, lai arī ārkārtas situācijā varētu turpināt atbildēt uz klientu jautājumiem aptiekas pašapkalpošanās zonā. Savukārt farmaceitu drošībai kasu zonās uzstādītas organiskā stikla sienas – tās izvietotas visās 105 aptiekās, kopumā aprīkojot 217 kases.

  Vairāk
 • Apotheka aptiekās uzstāda organiskā stikla sienas un izvieto dezinfekcijas līdzekļus klientu vajadzībām

  Apotheka aptiekās uzstāda organiskā stikla sienas un izvieto dezinfekcijas līdzekļus klientu vajadzībām

  Apotheka aptiekās tiek uzstādītas organiskā stikla sienas darbinieku drošībai. Aizsargsienu uzstādīšana sākta Rīgas aptiekās ar lielāko klientu plūsmu, tām sekos Pierīga un reģioni. Plānots, ka visas 105 aptiekas tiks pilnībā aprīkotas nākamās nedēļas laikā.  Tāpat Apotheka turpina ieviest arvien jaunus piesardzības pasākums – pakāpeniski aptiekās tiek izvietoti dezinfekcijas līdzekļi klientu vajadzībām, bet no plkst. 8.00 līdz plkst. 10.00 ieviestas īpašās iepirkšanās stundas senioriem, topošajām māmiņām un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

  Vairāk
 • Farmaceits nav atbildīgs par dezinfekcijas līdzekļu vai respiratoru trūkumu un nevar izsniegt medikamentus bez receptes

  Farmaceits nav atbildīgs par dezinfekcijas līdzekļu vai respiratoru trūkumu un nevar izsniegt medikamentus bez receptes

  Jau ziņots, ka farmaceiti, tāpat kā citi veselības aprūpes speciālisti, šobrīd strādā pastiprinātā režīmā un ir gatavi to darīt arī turpmāk. Taču, lai tas būtu iespējams, cilvēki tiek aicināti izturēties atbildīgi un vēl jo vairāk – būt iecietīgi un saprotoši. “Mēs esam te, lai palīdzētu, bet neesam pelnījuši jau tā saspringtajā periodā cīnīties ar negācijām,” saka Apotheka farmaceita asistente, Latvijas Universitātes Farmācijas maģistra studiju programmas studente Saulcerīte Cielava

  Vairāk
 • 5 farmaceites padomi starojošai sejas ādai pavasarī

  5 farmaceites padomi starojošai sejas ādai pavasarī

  Gada vēsajā periodā sejas āda tiek pakļauta papildu slodzei – mitrums, vēja brāzmas un pazeminātā gaisa temperatūra savienojumā ar sauso gaisu iekštelpās tai ir īsts pārbaudījums. Šādos apstākļos šūnu atjaunošanās procesi un ādas vielmaiņa palēninās, tādejādi liekot ādai izskatīties raupjai, sausai, pelēkai un blāvai. Kā parūpēties par sejas ādu, lai, sagaidot pavasari, tā būtu mirdzoša, stāsta aptieku tīkla Apotheka farmaceite Ivanda Krastiņa.

  Vairāk
 • Kā aktivizēt kolagēna veidošanos organismā? Iesaka farmaceite

  Kā aktivizēt kolagēna veidošanos organismā? Iesaka farmaceite

  Kolagēns ir proteīns, kuru visbiežāk piemin, runājot par skaistu ādu, taču patiesībā tā loma organismā ir daudz nozīmīgāka – tas atbildīgs par organisma pilnvērtīgu funkcionēšanu, jo atrodams kaulos, muskuļos, locītavās un citos dzīvībai svarīgos orgānos. Vairāk par kolagēna nozīmi un par to, kā to uzņemt, stāsta aptieku tīkla Apotheka sertificētā farmaceite, Latvijas Farmaceitu biedrības “Gada farmaceits 2019” Laila Zālīte.

  Vairāk
 • Farmaceites padomi zarnu trakta baktēriju balansam

  Farmaceites padomi zarnu trakta baktēriju balansam

  Zarnu  trakts ir atbildīgs par organisma apgādāšanu ar nepieciešamajām uzturvielām, taču, lai tas spētu pilnvērtīgi veikt savas funkcijas, tajā mītošajām labajām un sliktajām baktērijām jābūt līdzsvarā. Nelabvēlīgas izmaiņas un baktēriju disbalanss var kalpot par iemeslu sliktai pašsajūtai un dažādām saslimšanām, tai skaitā nervu sistēmas darbības traucējumiem. Vairāk par baktēriju lomu zarnu traktā un par to, kā saglabāt pareizu to balansu, stāsta aptieku tīkla Apotheka farmaceite Līga Cīrule.

  Vairāk
Page
Jautā farmaceitam