Apotheka ziņas


 • Tev vienmēr salst vairāk nekā citiem? Farmaceite iesaka pārbaudīt veselību

  Tev vienmēr salst vairāk nekā citiem? Farmaceite iesaka pārbaudīt veselību

  Gada aukstajā sezonā, pazeminoties gaisa temperatūrai, aktualizējas jautājums, kāpēc vienai daļai cilvēku vienmēr ir silti, kamēr otrai daļai vienmēr salst. Aptieku tīkla Apotheka sertificētā farmaceite Alīna Fleišmane skaidro par termoregulācijas procesiem cilvēka organismā un min biežākos iemeslus, kāpēc ķermenis var justies nosalis, pat tad, kad vajadzētu būt pietiekami silti.

  Vairāk
 • Farmaceits iesaka veselību stiprinošus karstos dzērienus

  Farmaceits iesaka veselību stiprinošus karstos dzērienus

  Laikam kļūstot vēsākam, arvien biežāk rodas vēlme pēc silta dzēriena, taču kādu dzērienu izvēlēties, lai tas būtu ne tikai garšīgs, bet arī vērtīgs veselībai? Aptieku tīkla Apotheka sertificētā farmaceite Laila Zālīte iesaka karstos dzērienus rudens/ziemas sezonai un stāsta par to labvēlīgo ietekmi organismā.

  Vairāk
 • Apotheka piedāvā darbu aptiekas vadītājam Valkā

  Apotheka piedāvā darbu aptiekas vadītājam Valkā

  Valkas, Valmieras un tās apkārtnes iedzīvotājiem ir divas pozitīvas ziņas. Turpmāk veselības aprūpe Valkas pusē kļūs vēl pieejamāka – aptieka Rīgas ielā 17 kļuvusi par Apotheka aptieku un šobrīd pārtop par gaišu, atvērtu, mūsdienīgu aptieku ar plašu preču sortimentu un dažādu īpašo piedāvājumu klāstu. Otrā ziņa – jaunā aptieka aicina pievienoties komandai farmaceitu- aptiekas vadītāju.

  Vairāk
 • Kā izvairīties no saslimšanas ar 2. tipa cukura diabētu?

  Kā izvairīties no saslimšanas ar 2. tipa cukura diabētu?

  2. tipa jeb dzīves laikā iegūtais cukura diabēts ir viena no izplatītākajām slimībām pasaulē. Tas mēdz piezagties nemanāmi un neatgriezeniski maina veselību un labsajūtu. Atšķirībā no 1. tipa cukura diabēta, 2. tipa cukura diabētu bieži ir iespējams novērst paša spēkiem. Aptieku tīkla Apotheka sertificētā farmaceite Mārīte Šukele uzver, ka mūsdienās 2. tipa cukura diabēts piemeklē arvien jaunākus cilvēkus, un dalās padomos, kā rīkoties, lai mazinātu saslimšanas risku. 

  Vairāk
 • Pieci higiēnas likumi, lai baciļi nepieliptu

  Pieci higiēnas likumi, lai baciļi nepieliptu

  Laikā, kad gaisa temperatūra ir robežās no +10 līdz -10 grādiem pēc Celsija, veidojas ideāli apstākļi dažādiem baciļiem – tie ir dzīvotspējīgi pat vairākas dienas, turklāt šādā vidē aktīvi vairojas un izplatās. Kā pasargāt sevi un ģimeni no “lipīgajiem” baciļiem, stāsta aptieku tīkla Apotheka sertificētā farmaceite Alīna Fleišmane.

  Vairāk
 • Aptauja: 4 no 10 Latvijas iedzīvotājiem regulāri veic ieteicamās veselības pārbaudes

  Aptauja: 4 no 10 Latvijas iedzīvotājiem regulāri veic ieteicamās veselības pārbaudes

  Latvijā 37 % sabiedrības regulāri veic ieteicamās veselības pārbaudes, liecina jaunākais “Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss”. Salīdzinot ar pagājušo gadu, par 3% pieaudzis to cilvēku skaits, kuri regulāri veic ieteicamās veselības pārbaudes – eksperti norāda, ka situācija uzlabojas, taču joprojām pārlieku daudzi cilvēki riskē ar savu veselību, vēršoties pie ārsta tikai tad, kad radušās veselības problēmas.

  Vairāk
 • Miega eksperts: Pielāgošanās laika maiņai var ilgt pat divas nedēļas

  Miega eksperts: Pielāgošanās laika maiņai var ilgt pat divas nedēļas

  Cilvēka organisms spēj mainīt miega un nomoda ciklu, taču ātrums, kādā tas notiek, mums katram ir atšķirīgs. Ķermeņa pielāgošanās laika maiņai visbiežāk ilgst no dažām dienām līdz divām nedēļām, skaidro Miega medicīnas speciālists un neirologs Ainārs Vecvagars.

  Vairāk
 • Vai papildu vitamīni un minerālvielas nepieciešamas arī tiem, kuriem ar pašsajūtu viss kārtībā?

  Vai papildu vitamīni un minerālvielas nepieciešamas arī tiem, kuriem ar pašsajūtu viss kārtībā?

  Vitamīni un minerālvielas atbild par normālu organisma funkcionēšanu, tie rūpējas par pareizu šūnu, orgānu un nervu sistēmas darbību. Vajadzīgās uzturvielas organisms saņem ar pārtiku, taču bieži to daudzums ir nepietiekams. Farmaceiti norāda, ka cilvēks nereti kļūdās, domājot, ka organisms saņem visu nepieciešamo, ja ēdienkarte ir sabalansēta, fizisko aktivitāšu daudzums pietiekams un kopējā pašsajūta ir laba, taču patiesībā ķermenis cieš no vitamīnu un uzturvielu trūkuma.

  Vairāk
 • 6 padomi pēdu veselībai slēgto apavu sezonā

  6 padomi pēdu veselībai slēgto apavu sezonā

  Rudenim sākoties, vasaras kurpes un sandales nomaina slēgtie apavi. Kājas ātrāk gurst, pēdām nepiekļūst gaiss, tās vairāk svīst – visi šie faktori pastiprina risku iedzīvoties pēdu veselības problēmās. Izplatītākās no tām ir sausi, plaisājoši papēži, sabiezējumi uz pēdām, varžacis un sēnīšu infekcijas. Kā parūpēties par pēdu veselību un labsajūtu gada vēsajā sezonā, konsultē aptieku tīkla Apotheka sertificētā farmaceite Mārīte Šukele.

  Vairāk
 • Aptauja: Katra divdesmitā Latvijas sieviete cieš no veģetatīvās distonijas

  Aptauja: Katra divdesmitā Latvijas sieviete cieš no veģetatīvās distonijas

  Latvijā katra divdesmitā sieviete (5 %) cieš no veģetatīvās distonijas, liecina jaunākais “Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss”, turklāt sievietēm šī saslimšana raksturīga divtik biežāk nekā vīriešiem (3 %).  Psihosomātikas speciālists un ārsts – psihoterapeits Jānis Vītiņš norāda, ka realitātē šī problēma skar vēl lielāku sabiedrības daļu. Iemesli, kādēļ to neredzam socioloģisko aptauju rezultātos, ir vairāki – izteiktākais – cilvēka dabiska nevēlēšanās atzīt, ka viņa psihe nedarbojas “ideāli”, gan arī tas, ka diagnozi var noteikt tikai ārsts, veicot nopietnu izmeklēšanu.

  Vairāk
Page
Jautā farmaceitam