Apotheka ziņas


 • Aptauja: Latvijā smēķē puse jauniešu 18 - 24 gadu vecumā

  Aptauja: Latvijā smēķē puse jauniešu 18 - 24 gadu vecumā

  Latvijā smēķē puse (50 %) jauniešu 18 – 24 gadu vecumā, turklāt 28 % no viņiem smēķē regulāri, liecina jaunākais “Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss”. Savukārt visretāk šī atkarība raksturīga vecākai paaudzei jeb iedzīvotājiem 55 – 74 gadu vecumā, kuru vidū nesmēķē un no piesmēķētas vides izvairās 59 % respondentu.

  Vairāk
 • Kā tikt vaļā no sliktas elpas? Ieklausies farmaceita padomos!

  Kā tikt vaļā no sliktas elpas? Ieklausies farmaceita padomos!

  Iemeslu, kādēļ cilvēkam var būt slikta elpa jeb halitoze, ir daudz, tomēr tieši izvairīšanās un nevēlēšanās runāt par tās cēloņiem un sekām parasti ievērojami saasina šo problēmu. Pirmajā mirklī slikta elpa visbiežāk asociējas ar mutes dobuma problēmām, taču nepatīkama izelpa var būt kā viens no simptomiem arī citām nopietnākām saslimšanām. Aptieku tīkla Apotheka sertificētā farmaceite Laila Zālīte skaidro, kādēļ mēdz būt slikta elpa, kā pēc izelpas aromāta var noteikt  iespējamās veselības problēmas un kā rīkoties, lai atbrīvotos no šīs nepatīkamās parādības.

  Vairāk
 • Aptauja: Latvijas iedzīvotāji arvien retāk ietur diētas

  Aptauja: Latvijas iedzīvotāji arvien retāk ietur diētas

  Lai gan regulāri tiek izgudrotas arvien jaunas diētas, kas sola ātru un vieglu rezultātu, un šķietami tās ir iecienījuši daudzi, Latvijā diētu popularitāte mazinās, liecina jaunākais “Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss”. Dati rāda, ka Latvijā vien katrs sestais iedzīvotājs mēdz ieturēt diētu. Turklāt, ja 2016. gadā diētas mēdza ieturēt teju piektdaļa (18 %) aptaujāto, tad 2017. gadā – par procentu mazāk jeb 17 %, un šogad tie ir 16 %.

  Vairāk
 • Farmaceite atbild uz biežāk uzdotajiem jautājumiem par vitamīnu lietošanu bērniem

  Farmaceite atbild uz biežāk uzdotajiem jautājumiem par vitamīnu lietošanu bērniem

  To, cik bieži bērns slimos, nosaka iedzimtā imunitāte, taču pietiekams vitamīnu, mikroelementu un minerālvielu daudzums, sportiskas aktivitātes, svaigs gaiss, miegs un pozitīvs mikroklimats mājās var ievērojami uzlabot imunitāti un palīdzēt izvairīties no saslimšanām. Kādus vitamīnus bērniem uzņemt  rudenī, vai ar pārtiku iespējams nodrošināt vajadzīgo vitamīnu daudzumu, kādi ir iemesli vitamīnu trūkumam un kādas pazīmes par to liecina, skaidro Apotheka sertificētā farmaceite Laila Zālīte.

  Vairāk
 • Atvērta atjaunotā Apotheka aptieka

  Atvērta atjaunotā Apotheka aptieka

  Atvērta Apotheka aptieka Liepājā, Graudu iela 40-3, kur turpmāk klienti varēs saņemt kvalificētu farmaceitisko aprūpi atjaunotās – gaišās un mājīgās – telpās. 

  Vairāk
 • Veselīgi ieradumi laimīgai ģimenei: ieklausies hokejista Jēkaba Rēdliha padomos!

  Veselīgi ieradumi laimīgai ģimenei: ieklausies hokejista Jēkaba Rēdliha padomos!

  Kustīgs dzīvesveids un veselīgs uzturs ir nozīmīgs kā bērniem augšanas un attīstības procesā, tā arī pieaugušajiem, lai “neiesūnotu”. Regulāras kopīgas sportiskas aktivitātes stiprina imunitāti un padara ģimenes dzīvi vēl harmoniskāku. Hokeja kluba “Kurbads” hokejists Jēkabs Rēdlihs atklāj savas ģimenes ieradumus, kā piekopt veselīgu dzīvesveidu, savukārt aptieku tīkla Apotheka sertificētā farmaceite Ivanda Krastiņa skaidro, kādas metodes palīdz saglabāt labu veselību visa gada garumā.

  Vairāk
 • 40 % Latvijas iedzīvotāju saskārušies ar darba pienākumu izraisītām veselības problēmām

  40 % Latvijas iedzīvotāju saskārušies ar darba pienākumu izraisītām veselības problēmām

  Teju 40 % Latvijas iedzīvotāju saskārušies ar darba pienākumu izraisītām veselības problēmām, tostarp katrs trešais (31 %) –  ar fiziskās veselības problēmām, bet 7 % atzinuši, ka piedzīvojuši izdegšanas sindromu, liecina jaunākais “Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss”.  Arodslimību ārste, Rīgas Stradiņa universitātes Darba drošības un vides veselības institūta vadošā pētniece,  Dr. Med. Jeļena Reste norāda, ka šie rezultāti diezgan precīzi parāda patieso ainu Latvijā.

  Vairāk
 • Cik daudz šķidrumu jāuzņem, lietojot medikamentus?

  Cik daudz šķidrumu jāuzņem, lietojot medikamentus?

  Lietojot medikamentus – gan tabletes, gan kapsulas – ierasts uzdzert šķidrumu, taču novērots, ka bieži tiek pieļautas kļūdas, uzņemot nepietiekamu šķidruma daudzumu un izvēloties nepiemērotus dzērienus. Cik daudz un kāds šķidrums nepieciešams, dzerot dažādas zāles, un arī ikdienā, skaidro aptieku tīkla Apotheka sertificētā farmaceite Laila Zālīte.

  Vairāk
 • Arodārste: Grēkojam, samierinoties ar emocionālo un fizisko diskomfortu darbā

  Arodārste: Grēkojam, samierinoties ar emocionālo un fizisko diskomfortu darbā

  Jeļena Reste, Dr. Med., arodslimību ārste, RSU Darba drošības un vides veselības institūta vadošā pētniece

  Mūsdienu cilvēks nereti ir karjerists, kas radis lielāko dienas daļu veltīt darbam, un tehnoloģiju attīstība ļauj darbam kļūt par neatņemamu ikdienas sastāvdaļu arī tad, kad izejam no biroja –  īpaši, ja runājam par intelektuālo darbu. No līdzcilvēkiem bieži dzirdam frāzi “Man nav laika, jāstrādā”, un tāds ir mūsdienu cilvēka portrets – bieži pārstrādājamies, nepiedomājot, cik būtiska ir arī pilnvērtīga atpūta un ar kādām sekām šāds nepārdomāts skrējiens ilgtermiņā var rezultēties. Nav pārsteigums, ka tas var beigties gan ar fiziskās, gan psihoemocionālās veselības problēmām. Turklāt cilvēki par jau ieilgušo slikto pašsajūtu satraukties pārsvarā sāk vien tad, kad bez ārsta vizītes neiztikt un pārstrādāšanās rezultātā zaudēto labsajūtu nav iespējams atgūt paša spēkiem.

  Vairāk
 • Garšaugi, ko sarūpēt, lai ziemā neslimotu

  Garšaugi, ko sarūpēt, lai ziemā neslimotu

  Dažāda veida garšvielas un garšaugi maltīti padara ne vien baudāmāku, bet arī veselīgāku. Piemērotu un veselībai labvēlīgu garšvielu buķete ēdienam sniedz piesātinātāku garšu, kā arī uzlabo cilvēka veselību, tādēļ garšaugu dažādība maltītē ir ieteicama. Augusts ir pilnbriedā un vēl var pagūt nodrošināt sevi un tuviniekus ar garšaugu ziemas krājumiem. Kādas garšvielas vēlams pievienot ēdienam, lai pasargātu sevi no slimībām un uzturētu labu veselību, skaidro aptieku tīkla Apotheka sertificētā farmaceite Alīna Fleišmane.

  Vairāk
Page
Jautā farmaceitam